Yemek seçme sorununa tedavi yöntemi? Yemek seçme sorunu nasıl geçer? Bilim insanları önerdi

Beslenme, Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 09, 2023 Yorum Yok

Çocukların Yemek seçmesi Tüm ebeveynlerin en Aka problemidir. Pekala uzmanların bu sorunu çözdüğünü söylesek. Yalnızca Yemek yerken seçici davranan çocuklar için sürpriz bir metot bulundu. Yapılan nihayet araştırmaya nazaran Yemek seçenlerin, tabağın renginden bile etkilendiği ortaya konuldu. İşte bulguların devamı haberin ayrıntılarında…

Beslenme; sıhhatimizi korumak için Değerli bir durumdur. Yediğimiz besinlerin koku ve yapısının Özellikle Yemek seçimine dikkat eden şahıslarda tat algısını etkilediği bilinmektedir. 70’den 70 bir Sorun olan seçme sorunu Özellikle çocuklarda daha baskındır.  Çocuklar birinci dünyaya geldiklerinden itibaren Ebeveyn sütü ile beslenmektedir. ıslak aldıkça farklı besinlere muhtaçlık duyan çocuklar, gelişim periyodu açısından ek Besin desteğine başlar. Bu süreçte oluşan Yemek seçme sorunu, ebeveynlerin en Fazla şikayet ettikleri durum ortasında yer almaktadır. Portsmouth Üniversitesi’nden bir Küme ilim beşerinin yürüttüğü çalışma Yemek seçme konusunda tabağın renginin tat algısını değiştirdiği istikamette yeni bulgular ortaya koydu.

yemek seçme problemi

50 DENEK KULLANILDI!

Yapılan araştırmalar sonucunda 50 kadar denek bir ortaya geldiği ve Besin neofobisini seviyeleri ölçüldü. Yemek seçen ve seçmeyen olarak iki kümeye ayrılan deneklere kırmızı, ak ve mavi renkteki tabaklarla atıştırmalıklar verildi. deney sonucunda bilgiler ortaya konuldu. Yemek seçen kümede kase renginin atıştırmalıkların tuzluluk algısını ve beğeniyi değiştirdiğini, başkalarında ise benzeri bir tesir yaratmadığı ilim insanları tarafından açıklandı. Yemek seçme alışkanlığı olan bireyler Kırmızı ve mavi kasedeki atıştırmalıkları ak kasedekine nazaran daha tuzlu olarak değerlendirirken, Kırmızı kasede servis edilen atıştırmalığı en düşük seviyede beğendi.

Bilim insanları açıkladı Yemek seçme sorununa renkli tabaklar yeterli geliyor

YEMEK SEÇME SORUNU HASTALIKLARA DAVETİYE ÇIKARIYOR!

Bilim insanlarının yapmış olduğu açıklamalar sonucu Yemek seçme davranışı gösteren beşerler kısıtlı beslenme oldukları için kimi hastalıklara çarçabuk yakalandığını ortaya koydu. Uzmanlar, kalp-damar hastalıkları, kemik, diş çürüklerinde artış üzere hastalıkların yetersiz beslenme sonucu görülebildiğinin üzerinde durdu. Yemek seçenler şahıslar toplumsal açıdan da kendilerini baskı altında hissedip gerilime girdikleri ve ruhsal külfet yaşadıkları ileri sürülüyor.

yemek seçme sorunu hastalıklara davetiye çıkarıyor

UYGUN RENKTEKİ TABAKLARLA Yemek SEÇİMİNİ AZALTABİLİRSİNİZ

Seçtiğimiz besinlerin ruhsal ve fizikî olarak birçok getirisi görülmektedir. Şahsa hazırlanan Özel yemekler, Kıymetli besinlerden kâfi vitaminleri alamama durumu yaşanmaktadır. Uzmanların Yemek seçenler içi tarafında alternatif istikametler araştırıyor. Food Quality and Preference mecmuasında Yar Meydan çalışma alanında bir unsur imza attığı düşünülüyor. Yemek seçen beşerler için acı olarak algılanan zerzevatları daha Çok yemeye yönlendirmek için bunlar tatlılık algısını artırdığı bilinen renkte bir tabakta sunulmasının kişiyi daha verimli yemesini sağladığı ilim insanları tarafından ortaya konuldu.

yemek seçme insanı toplumsal ve ruhsal manada etkiliyor

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir