Uçuktan Kurtulma Yöntemi

Sağlık Eyl 11, 2022 Yorum Yok

Uçuk kişilerin canını sıkan ve kişilerin canını yakan bir cilt rahatsızlığıdır. Uçuğa herpes virüsü neden olmaktadır. Uçuk rahatsızlığı bitkisel tedavilere çok hızlı cevap verse de kişilerin bağışıklık sisteminin çöktüğü gribal enfeksiyon durumlarında hemen baş gösterir. Herpes virüsü yetişkinlerin neredeyse yarısını etkiler. Bu virüs bulaşıcıdır ve kişiden kişiye de geçer. O nedenle uçuklu birinin kullandığı eşyaları kullanmayınız.

Uçuk rahatsızlığı yaygındır. Kişilerde sızlama hissine neden olur. Kişiler uçuk çıkmadan önce görülen sızlama hissine istinaden uçuğun çıkacağını bilirler. Uçuğa erken müdahale edilmelidir. Sızlamanın görüldüğü an uçuğa müdahale edilmelidir.

Uçuk çıkmaya başlamadan önce uçuğa lavanta, melisa ve karanfille müdahale edilebilir. Sek çay ağacı yağından  oluşan % 50’lik solüsyonu uçuğa sürebilirsiniz. Bu esanslardan herhangi birini uçuğa uygulayabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken şey ise bu esansları karıştırmadan tek tek uygulamanızdır.

– Oğul adaçayı da uçuk virüsünü bitiren bir bitkidir. Bu çaydan düzenli olarak içebilir ve uçuk virüsünü yok edebilirsiniz. Uçuk kabarmaya başladığında çay ağacı ya da kadife çiçeği kremini sürmek de uçukla mücadelede etkin sonuçlar verir. Ekinezya tentürü de uçuk enfeksiyonunun ilerlemesini önler. Ekinezya tabletlerini bu süreçte kullanabilirsiniz.

– 600 ml ekinezya kapsülleri günde en fazla 3 defa kullanılmalıdır.

– Uçuk soğuk ya da grip nedeniyle meydana gelmez. Uçuk vücudun bağışıklık sisteminin zayıf olduğu anlarda virüsün faaliyete geçmesi sonucunda kendini gösterir. Uçuk herpes isimli virüsün yol açtığı bir durumdur. Herpes bulaşıcıdır ve kişiden kişiye geçer. Herpes vücutta uyur ve herhangi bir bağışıklık sistemi zaafiyetinde meydana çıkar. Uçuktan korunmanın en iyi yolu hijyeni elden bırakmamaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir