Türkiye’de en Fazla sevilen reçel çeşidi muhakkak oldu!

Beslenme Kas 05, 2022 Yorum Yok


Areda Survey’in bin 100 şahıs ile gerçekleştirdiği reçel araştırmasına nazaran Türk halkının yüzde 89’u reçelini kendi yapıyor ve yüzde 68,7’si reçeli en Fazla kışın tüketiyor.

Günümüzde neredeyse her meyvenin hatta zerzevatın de reçeli yapılıyor. İncir, şeftali, ayva, vişne, çilek, portakal, koz ve hatta Istırap biber reçeli kahvaltılarımıza her mevsim renk ve lezzet katıyor. Pekala, reçeli en Fazla ne Vakit tüketiyor ve en Fazla hangi reçeli seviyoruz?

Areda Survey’in reçel araştırmasına nazaran, Türk halkının yüzde 68,7’si reçeli kışın tüketiyor ve yüzde 27,7’si vişne reçelini seviyor.

Bir diğer öne çıkan konu ise kış aylarının sevilen besin kaynağı reçeli Türk halkının yüzde 89’u satın almak yerine konutta yapmayı tercih ediyor.

Lezzeti ve renkleriyle Sevinç saçan reçeller araştırmaya nazaran yüzde 95,7 ile kahvaltılarda tüketiliyor. Yüzde 4,3 ile de tatlı ve pasta üretimlerinde kullanılıyor.

Kahvaltıların renkli yıldızı reçellere eşlik edenlerde ise yüzde 75,4 ile ekmek üzeri tereyağı yerini alıyor. Yüzde 24,6 ile de ekmek üzeri peynir reçellere eşlik ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir