Saçların Kırılmaması İçin

Sağlık Ağu 19, 2022 Yorum Yok

Saçlarımız bizler için oldukça önemlidir. Ancak saçlarımız gün içerisinde oldukça fazla zarar görür. Saç şekillendiricilerine maruz kalan saçlarımız yüksek ısı sebebiyle hızla kırılır, yıpranır. Saçlarımıza sıktığımız saç spreyleri, jöleler, saçlarımızı ağırlaştırır. Saçlarımızı boyadığımız boyaların içerisinde de kimyasal malzemeler bulunur ve bu malzemeler de saçlarımızın oldukça yıpranmasına sebep olur. Hatta saç tokaları bile saçlarımızı yıpratmaktadır. Saçlarımızın kırılması sebebiyle saçlarımız nefes alamaz ve beslenemez. Beslenemeyen saçlar hem uzamaz, hem matlaşır hem de çok çabuk koparak güçsüzleşir.

Saç Kırılmasını Önlemek

Bu sebeple saçlarımıza gereken değeri ve bakımı yaptırmalıyız. Peki saçlarınızda kırıklar mevcutsa ne yapılarak bu kırıklara bakım yapabiliriz, kırıklarımızın gözükmemesini sağlayabiliriz.

-Öncelikle saçlarımızı ıslakken taramamaya dikkat etmeliyiz. Çünkü saçlarımız ıslakken çok daha güçsüz ve hassastır. Eğer saçlarınızı ıslakken tararsanız daha fazla kırılma yaşarsınız. Eğer saçlarınızı kuruyken tararsanız kırılma oranını en aza indirirsiniz.

-Saçlarınızın kırılmamasını ve güçsüzleşmemesini istiyorsanız saçlarınızı düzleştirmekten, yada maşa yaptırmaktan uzak durmalısınız. Aslında aynı şey saçlara fön çektirmekte de geçerli. Saçlarınıza fön çektirirken saçlarınız çok ıs görür ve çok kırılma yaşanır. Bunları en aza indirmek isterseniz öncelikle saçlarınızı düzleştirirken yada maşa yaparken düşük ısıyı tercih etmelisiniz.

-Saçlarınıza çok fazla kimyasal uygulamamalısınız. Örneğin saçlarınıza çok fazla boya yapmamalısınız. Çünkü boyaların içinde kimyasallar vardır. Siz nasıl boyanın kokusundan etkileniyorsanız saçınız bundan çok daha fazla etkileniyor. Aynı zamanda saçlarınızı boyayla koparıyorsunuz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir