saglikdunyam.net | Sağlıklı Yaşam Detayları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güzellik
  4. »
  5. Saçların Hızlı Uzaması İçin Saç Kürleri

Saçların Hızlı Uzaması İçin Saç Kürleri

admin admin -
22 0

Uzun saç birçok bayanın hayali olmakla birlikte sağlıklı ve bakım uzayan saçlar daha önemlidir. Boyadan, fönden saçlar kırılır ve koparak dökülür. Kimyasal ürünlerin çok kullanımı, yanlış tarama yöntemleri ile saçlar sağlıksız görüntüye ulaşır. Saçların uzaması için öncelikle sağlıklı beslenmek gerekir, vücuda ihtiyacı olan gerekli vitamin ve minerallerin verilmesi şarttır. Sağlıklı saçlar güzel görünüm için gereklidir. Bolsu tüketimi, vitamin bakımından zengin besinler saça canlılık verir.

Saç Uzatma Kürleri

Kına, yoğurt yumurta akı, limon suyu ile hazırlayacağımız kür saçımızın hızlı uzamasını sağlar ve canlı saçalara kavuşturur. Hazırlanan kürü karıştırıp saç derisine masaj yaparak uygulanıp 1 saat bekletip sonrasında şampuan ve kremleyerek daha hızlı uzamasını ve canlı görünmesini sağlayabiliriz.

Çörek otu yağı, susam otu 1 yumurta sarısını karıştırarak hazırlayacağımız kürü saçlarımıza masaj yaparak uygulayıp, 10 dakika bekletip yıkarsan saçların hızlıca uzamasını sağlar. 2 haftada bir uygulamak gerekir.

Saf zeytinyağını haftada 1 saçımıza masaj yaparak bekletip sonrasında yıkarsak saç hızlı uzar ve çok parlak görünür.

Her banyodan sonra elma sirkesi ile saç durulanırsa, ışıl, ışıl ve hızlı uzayan görünüme kavuşur saçlar.

Argan yağı bakımı saçların uzamasına çok yardımcı olur. Haftada 2 kere uygulanan argan yağı bakım kürleri saçaları onarır ve uzatarak sağlıklı görünüme kavuşturur.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir