Saçları Hızlı Uzatmanın Yolları

Güzellik, Sağlık Ağu 19, 2022 Yorum Yok

Sezon yaklaşıyor. Yaz mevsimi geliyor. Saçlarınızın ön planda olacağı, şapkalarınızdan, berelerinizden kurtulacağınız mevsim yaklaşırken uzun olmayan saçlarınızdan mı şikaetçisiniz. O zaman bu yazımız tam size göre. Uzun saçlar istiyor olabilirsiniz ancak gerekli bakımı yapmazsanız uzun saçlar sizler için yalnızca bir hayal olarak kalır.
Şimdi sizlere vereceğimiz saçları hızlı uzatma yöntemiyle saçlarınızı kısa sürede uzatabilirsiniz.

Saçları Nasıl Hızlı Uzatırız

-SAÇ KIRIKLARINIZI MUTLAKA ALDIRIN
Saçlarınızın uçlarının kırılması, hava almayı önlediği için diplere de havayı ulaştıramaz. Hava alamayan saçlar uzamaz. Bu sebeple saçlar güçsüzleşir. Bundan dolayı saçlarınızın uçlarını düzenli şekilde kestirin ve kırıklarını aldırın. Saçlarınızın daha çabuk uzadığını göreceksiniz.

-SAÇ DİPLERİNİZE MASAJ YAPIN
Saçlarınızın hava alması için öncelikle düzenli olarak yıkanması gerektiğini unutmayın. Yağ, kir kepek saçları geç uzatır. Ancak saçlarınız gene de uzamıyorsa, muhtemelen biraz uyarılmaya ihtiyaçları vardır. Bu sebeple saçlarınızın diplerine masaj yapın. Ancak şuna dikkat etmelisiniz ki, saçlarınızın yapısı yağlıysa masaj yapmak sizin için iyi olmayacaktır. Çünkü masaj yaptığınızda saçlarınızın dibindeki yağ bezeleri uyarılır ve yağlanma hızlanır.

-SAÇLARINIZI TEMİZ TUTUN
Az önce söylediğimiz gibi saçlar temiz tutulmazsa saç dipleri hava almaz ve hava almayan saçlar da uzamayı geciktirir. Bunun için saçlarınızı belirli bir düzende yıkayın.

-SAÇLARINIZIN KURUMASINI ÖNLEYİN
Saçlarınızı temiz tutmanız gerektiğini söyledik. Ancak her gün saç yıkamak ve her gün saçlarınızı şampuana maruz bırakmak saçları kurutur. Kuruyan saçlar yavaş uzar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir