Saç Uzatma Yöntemleri

Güzellik, Sağlık Ağu 19, 2022 Yorum Yok

Kadınlar saçlarına oldukça önem verir. Bazı kadınlar saçlarının uzamadığından şikayetçidir ve bu sebeple saçlarına kuaförlere giderek yüzlerce lirayla kaynak yada çıtçıt yaptırır. Kadınlar saçlarına bu kadar değer verirken saçların uzaması da o denli önemlidir. Normal bir kadının saçları ayda yarım cm ile 2 cm arasında uzamaktadır. Bu kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Saçlarımız daha hızlı uzasın diye kuaförlerde bakım yaptırırız yada internet üzerinden gördüğümüz şeyleri uygularız. Bu makalemizde sizle saçlarınızı nasıl uzatabilirsiniz o yöntemleri anlatacağız.

Saç Nasıl Hızlı Uzatılır

-KİMYON TOHUMU YÖNTEMİ

Kimyon tohumlarına bir aktardan ulaşabilirsiniz. Bu tohumları gece hint yağı yada zeytiyağının içine koyun. 1 gün bekletin. Uyandığınızda süzün ve saçlarınıza yağı yedirin. 15 dakika sonra ılık suyla durulayın.

-AMLA TOZU –LİMON

Amla tozuna aktarlardan ulaşabilirsiniz. 2 tatlı kaşığı tozun içine gene 2 talı kaşığı limonun suyunu ekleyin ve karıştırın. Sonra karışımı saçlarınıza sürün. Diplerine de sürün. Kuruduktan sonra durulayın.

-YEŞİL ÇAYLI KARIŞIM

1 bardak sucak suyun içine 1 tatlı kaşığı kadar yeşil çay atın. Ilıyan çayı saçlarınızın diplerine yoğunluklu olarak sürün. Yarım saat sonra soğuk suyla yıkayın.

-HİNDİSTAN CEVİZİ SÜÜT

Bu sütü saç diplerinize sürün ve kafanızı sarın. 1 gün sonra saçlarınızı soğuk suyla yıkayın.

-PATATES SUYU

Patateslerin suyunu çıkarın. Eğer katı meyve sıkma makinesi varsa onda yapın, yoksa rendeleyin. Sonra suyu saçlarınızın diplerine sürün ve 15 dakika bekleyip ılık suyla yıkayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir