saglikdunyam.net | Sağlıklı Yaşam Detayları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güzellik
  4. »
  5. Saç Kırıklarını Önlemenin Yolları

Saç Kırıklarını Önlemenin Yolları

admin admin -
28 0

Yaklaşık bir yıldır uzattığım ve belime kadar gelen saçlarım beni çok sevindirse de kuaförüm beni sürekli saç uçlarımın çok kırıldığını uçlarının kesilmesi gerektiğini söyleyerek uyarıyor. Bu durum üzerine başladığım araştırmalarda saçlarımı kestirmeden bu kırıklardan nasıl kurtulurum üzerine birazcık düşündüm. Sonuç olarak kırılmaları önleyecek bir dizi önlem buldum. Son olarak da bu önlemleri kurtarıcı bir maske ile taçlandırdım.

Saç Kırık Maskesi

Öncelikle saçlarınızı aşırı sıcak su ile yıkamayın biz bunun temizlik için gerekli olduğunu düşünsek de aslında bu saçımıza zarar vermekten başka bir şey değil,ılık yada soğuk su ile yıkadığımız saçlarımıza uyguladığımız saç kremi sonrası geniş aralıklı bir tarak ile saçlarımızı duşta taramalıyız. Bu yöntem kremin yayılmasını ve saçların kolay açılmasına yarayacak son olarak saçlarımızı saç kurutma makinesine doğrudan tutmamak öncesinde termal sprey kullanarak ısıya dayanıklı hale getirmek gerekiyor.

Son olarak hastada iki kez zeytin yağ ve yumurta sarısı karışımını saçlarımıza uygulayınız. Yaklaşık 45 dakika sonra durularak saçlarınızı tarayınız bu saçlarınızda ki kırıkları onararak kırılmayı önleyecektir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir