Saçlarınız İçin Küçük İpuçları

Güzellik, Sağlık Ağu 19, 2022 Yorum Yok

Tüm kadınlar saçlarının mükemmel görünmesini ister. Mükemmel saçlar için en doğru şeyin kozmetik ürünleri kullanmak olduğunu düşünürler. Oysa kozmetik ürünlerinin birçoğu saçlara zarar verir. İçinde kimyasal barındıran kozmetik ürünleri saçların kırılmasına yıpranmasına ve dökülmesine neden olur. Bu nedenle kadınlar saçlarına kozmetik ürünler olmadan bakım yapmaları daha sağlıklı olacaktır. Birçok kadın bu konu ile ilgili araştırma yapmış ve kendine bir saç bakım rutini oluşturmuştur. Biz bu rutin içinden en doğru olanı sizlere küçük ipuçları ile birlikte sunacağız.

Saçlarınıza Bakımı İhmal Etmeyin

Her şeyden önce saçlarınızın sürekli temiz görünmesi için saçlarınızı en fazla iki gün ara ile yıkayın. Fazla şampuan veya saç kremi kullanmayın. Mümkün olduğu kadar doğal şampuanlar tercih edin ve son olarak özellikle ya aylarında saçlarınızı kurutma makinesi ile kurutmayın.

Saçlarınızı kurutmak için temiz bir havlu ile küçük dokunuşlar yapmanız yeterli olacaktır. Eğer saç renginizin açılmasını istiyorsanız. Saçlarınıza limon suyu sürerek güneş altında kurutun. Bu sayede saçlarınızın doğal bir ışıltı kazanacağına emin olabilirsiniz. Saçlarınızın sertliğinden şikayetçi iseniz Hindistan cevizi yağından faydalanabilirsiniz. Bunun için bir miktar okaliptüs yağı ile Hindistan cevizi yağını karıştırmanız yeterli olacaktır. Bu karışımı bir sprey kutusu içine doldurup günde bir kez saçlarınıza sıkın böyle saçlarınız yumuşacık olacaktır. Saçlarınızın kabarmaması için ise bebek yağı kullanabilirsiniz. Duş sonrası birkaç damla ellinize alarak saçlarınıza uygulamanız yeterli olacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir