saglikdunyam.net | Sağlıklı Yaşam Detayları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Pembe Akıntının Nedenleri

Pembe Akıntının Nedenleri

admin5 admin5 -
46 0

Pembe akıntı kadınların kafasında soru işareti oluşmasına neden olan bir durumdur. Kadınlar genelde pembe akıntı gördüklerinde bunun hamileliğin başlangıcı mı yoksa adet döneminin başlangıcı mı olduğu konusunda kafa yorarlar. Mantar enfeksiyonları da pembe akıntı olmasına neden olur. Kısacası pembe akıntının nedenleri tam olarak bilinmemektedir.

Bizler de size yardımcı olması açısında pembe akıntının nedenleri üzerine bir yazı hazırladık.

Pembe Akıntının Nedenleri Şunlardır:

– Gebelik etkili olarak daha sık görülen pembe akıntı ilişki sonrasında ortaya çıkar. İlişkiden 1 hafta sonra görülür. Sperm ve yumurta birbirleri ile birleşmeye başladıklarında bu durum meydana gelir. İlerleme durumu sırasında da damalarda ufak çaplı zararlar meydana gelir ve bunun sonucunda pembe akıntı olur.

– Hormanal değişimler ve adet dönemi de pembe akıntının oluşma nedenleri arasındadır. Bu durum genelde hamilelik ile karıştırılmaktadır. Böyle bir durumda periyodik zamanı gözden geçirerek siz de hamile misiniz yoksa adet mi görmek üzeresiniz anlayabilirsiniz.

– Genital bölgede meydana gelen zorlayıcı hareketler ya da darbeler kılcal damarları çatlatır. Bu da pembe akıntı olmasına neden olur. Aslında ufak bir kanama görülür ancak rengi açıktır ve biz onu pembe olarak görürüz.

– Mantar hastalıklarında da pembe akıntı görülebilir. Kişiler kişisel bakımlarına özen göstermedikleri zaman böyle bir durumla karşılaşabilirler.

– Mantar nedeniyle rahimde kaşıntı meydana gelir. Kandida enfeksiyonları rahimde vajen asitliğini bozduğu için kaşıntı olur. Rahim içerisinde mantarlar üreyip mikrop yapısı değiştiği zaman kaşıntı görülmektedir. Antibiyotik kullanarak mantar enfeksiyonları ile mücadele edebilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir