Pazı nedir? Kale bitkisi nedir? Kale ve pazı arasındaki fark nedir? Yeşillik yiyenler buraya!

Beslenme Mar 08, 2023 Yorum Yok

Yeşillik tüketmeyi sevenler, sizler için birbirine Fazla benzeyen kale ve pazı ortasındaki farkı anlatacağız. nihayet yıllarda popülerliği artan pazı ve Kale bitkisi nedir? Kale ve pazı ortasındaki ayrım nedir? Gelin daima Bir arada bakalım.

Yeşillik yemeyi sevenler ve birbirine ikiz üzere benzeyen yenilebilir bitkiler… nihayet yıllarda popülerliği gitgide artmaktadır. Yemeklerde, salatalarda ya da sandviçlerde kullandığımız yenilebilir olan yeşillik, dışarıda Yemek yerken, marketinizin manav kısmında ve daha birçok yerde çeşit çeşit görmeniz mümkün. Bizde bugün sizlere nihayet yıllarda isimlerini sıkça duyduğumuz kale ve pazı bitkisini anlatacağız. sıhhat açısında yenilmesi sıkça önerilen kale ve pazı bitkileri; görünüş olarak birbirine benzerlik gösterse de tat, koku ve hazırlık bakımından farklılık göstermektedir. Bir tarafta kendine mahsus Istırap tadıyla kale bitkisi diğer tarafta lahanadan daha hafif bir tada sahip pazı bitkisi…  Kale bitkisi mi yoksa pazı mı seçeneklerine karar vermek ise sizin ferdî ağız tadınıza bağlı. O vakit zaman kaybetmeden pazı ve kale bitkisinin ne üzere farklılıkları ve kale ve pazı bitkisi nedir gelin Bir arada inceleyelim.

Kale ve Pazı ortasındaki ayrım nedir

KALE BİTKİSİ NEDİR?

Kale bitkisi, yenilebilir yaprakları için yetiştirilen bir Küme lahana çeşidine aittir. Kıvırcık lahana, kale otu ve kale lahanası isimleriyle de bilinir. Koyu yeşil renkleri olan ve kalın bir yapıya sahiptir. Kıvırcık ve süslü gözüken yapısıyla,  Brassica ailesine aittir. A vitamini, C vitamini, kalsiyum ve demir üzere vitaminlerle dolu bir besindir. Kendine has olan Tasa bir tada sahiptir. Ayrıyeten kale bitkisi, Amerika’da yapılan bir araştırmada dünyanın en sağlıklı zerzevatı seçilmiştir.

Kale bitkisi

PAZI NEDİR?

Pazı, yapraklarının Aka olmasıyla bilinen ve ıspanağa benzeyen bitkidir. Bol vitaminli oluşu besleyici ve sindirim alanında kolaylık sağlamaktadır. Amaranthaceae familyasına ilişkin olan pazı, A, C ve K vitaminlerini içermektedir. Magnezyum ve potasyum üzere mineralleri de bünyesinde barındıran bir kaynaktır. Derin, parlak yeşil ve Aka yapraklara sahiptir. Genellikle kırmızı, sarı yahut turuncu olabilen saplarından ayrılarak pişirilir. Pazı, kale bitkisine oranla daha az Acı ve biraz tatlı bir tada sahiptir. Dokusu narin ve yumuşak olan pazı çorbadan kızartmaya kadar Türlü yemeklerde tüketilmektedir.

pazı bitkisi

KALE VE PAZI ORTASINDAKİ FARK?

Daha Üzüntü ve kuvvetli bir tada sahip olan kale pazı ya oranla daha az tercih edilmektedir. Pazı ise daha hafif, daha tatlı ve tadı daha kolay olan bir tada sahiptir.

Kale K vitamini ve C vitamini açısından yüksek bir besinken pazı ise A vitamini açısından daha yüksektir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir