Öksürük İçin Evde Hazırlanacak İlaçlar

Sağlık Eyl 09, 2022 Yorum Yok

– Ebegümeci: 1 litre suya 2 tutam ekleyin. Bu karışımı kaynattıktan sonra için. Günde 3-4 kere içebilirsiniz.

– Hatmi çiçeği: 1 litre suya 2 tutam katın. Bu karışımı kaynattıktan sonra için. Günde 3-4 kere içebilirsiniz.

Öksürük otu: 1/2 litre suya 2 tutam katın. Bu karışımı kaynatın ve süzdükten sonra içiniz.

– Çuha çiçeği, Anason ile rezene ve öksürük otu: Çuha çiçeğinden 20 gram alın. Diğer bitkilerden ise 10’ar gram alın. Bu karışımı bir güzel karıştırdıktan sonra karışımdan 2 çay kaşığı kadarını 1 fincan kaynar suya atın ve demlenmesini bekleyin. Demlenen çayı günde 3 kere içebilirsiniz.

– Sığır kuyruğu, anason, öksürük otu ile hatmi çiçeği: Bu bitkilerden 25’şer gram edinin. Bunları iyice karıştırın ve bu karışımdan 2 çay kaşığı kadarını 1 fincan kaynar suya ekleyin. 20 dakika demlemeye bıraktığınız çayı bal ile tatlandırarak içime hazır hale getirebilirsiniz. Günde 3 defa içmelisiniz.

– Sinirli otu, kekik ve çuha çiçeği: Her bitkiden 30 gram edinin. Bunları karıştırın ve 1 çay kaşığı kadarını 1 fincan kaynar suya koyun. 20 dakika demlendikten sonra da için. Günde 3 fincanı geçmemeniz gerekmektedir.

– Güneş gülü, anason ve kekik: Bu bitkilerden 30 gram edinin. Bunları karıştırın. 1 fincan sıcak suya 1 çay kaşığı kadarını ekleyin. 20 dakika demlemeye bırakın.

– Ciğer otu ile öksürük otu: Her ikisinden de 50’şer gram edinin. Bunlardan 1 çay kaşığı kadarını da 1 fincan kaynar suya ekleyin. Hazırladığınız karışımı için.

– Papatya, merzengüş ve kekik: Her bitkiden 20’şer gram edinin. Bunları karıştırarak 1 çorba kaşığı kadarını 1/2 litre kaynar suya ekleyin. Bu karışımın buharını yüzünüze tutun ve buharı soluyun.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir