Mobil aşevi nedir? Amatör mobil aşevi nasıl kurulur?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 07, 2023 Yorum Yok

Deprem üzere doğal afet sonucunda mağdur olan vatandaşlar için uzmanlardan taşınabilir aşevi daveti geldi. Pekala taşınabilir aşevi nedir? Amatör taşınabilir aşevi nasıl kurulur? İşte bütün ayrıntılar…

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesi merkezli meydana gelen zelzele sonrasında meskenlerini kaybeden depremzedeler için bütün Türkiye harekete geçti. zelzele bölgesine ulaşamayan vatandaşlar tarafından toplumsal yardım kampanyaları başlatıldı. Öte yandan, soğuk kış kaidelerinde dışarıda kalan zelzele mağdurları için uzmanlar amatör taşınabilir aşevi davetinde bulundu. USMED Lideri Said Ercan, toplumsal medya hesabından Hatay’ın arama kurtarma Yönetim grubunun talebine istinaden amatör taşınabilir aşevi kampanyası başlattı.

aşevi nedir

“HAYDİ! AMATÖR AŞEVLERİ KURALIM”

Ercan, yaptığı paylaşımda, “Acil sıcak Yemek gereksinimleri için *Deprem Bölgesinde* ve Civar vilayetlerde ‘mobil aşevleri’ ve ‘ikram ekipleri’ oluşturabiliriz. Lütfen harekete geçelim. Bir Fazla vilayette doğalgaz çalışmadığı için Yemek sorunu baş gösterdi.” dedi.

mobil aşevleri nasıl kurulur

MOBİL AŞEVİ NEDİR?

Mobil aşevi, beşerler için sıcak yemeklerin yapılması, ulaştırılması ve dağıtılması için kullanılan bir araçtır. Bir aşevi için muhtaçlık duyulan ünite, ekipman ve sistemler bu araç içerisinde yer alır. Araçta yer Meydan Yemek pişirme ünitesi ve sıcak ünitesi üzere ünitelerin tamamı izolasyonludur.

MOBİL AŞEVİ NASIL KURULUR?

Deprem bölgesindeki mağdur vatandaşlar için taşınabilir aşevi kurmak isteyenler, kendi imkanlarıyla karton bardak ya da karton çorba kaseleri dağıtabilir. Varsa panelvan minibüs, 3-4 adet Aka ya da Ufak tüp, 2-3 adet ocak ve 3-4 adet Aka kazan üzere gereçler ile amatör taşınabilir aşevi kurulabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir