HAARP nedir, HAARP teknolojisiyle deprem mümkün mü? Depremi HAARP mı tetikledi?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 07, 2023 Yorum Yok

HAARP nedir, HAARP’la Yapay zelzele Muhtemel mü? İstanbul Kağıthane zelzelesinin akabinde geçtiğimiz sabah Kahramanmaraş’ta meydana gelen zelzele gözleri HAARP teknolojisine çevirdi. Pekala, HAARP nedir, Yapay zelzele Muhtemel mü? Zelzelesi HAARP mı tetikledi? İşte bütün ayrıntılar…

Kahramanmaraş’ta Evvel 7.4 sonra 7.6 şiddetinde meydana gelen zelzele etraftaki 10 ili apansızın sarstı. Yürek yakan bu olayın akabinde gözler, ABD’nin HAARP teknolojisine çevrildi. Vatandaşlar HAARP teknolojisiyle ilgili internet üzerinden, “HAARP nedir? HAARP’la Yapay zelzele Mümkün mü?” sorularını aratmaya başladı. Bu haberimizde HAARP teknolojisiyle ilgili merak edilenleri derledik.

Haarp teknolojisi

HAARP NEDİR?

HAARP, Türkçe karşılığı “Yüksek Frekanslı Aktif Güneşsel Araştırma Program”ı olarak bilinen, Amerika Birleşik Devletleri’nin Alaska eyaletinde bulunan bilimsel bir projedir.

HAARP İLE Yapay zelzele MÜMKÜN MÜ, ZELZELESİ TETİKLER Mİ?

Araştırmacı-yazar Kürşad Berkkan, diri fay çizgisi olmayan ve ölçek nedeniyle haritalama yapılmayan bölgelerde kısa fay çizgileri bulunabildiğine, bunların da bir ile 4.3 büyüklüğünde zelzele oluşturabileceğine dikkat çekerek yaşanan geçtiğimiz günlerde yaşanan afet için HAARP teknolojisinin devrede olabileceğini kaydetti. Berkkan bahis üzerine şu tabirleri kullandı:

“ABD daha Evvel USS Providence denizaltısı ile MHD jeneratörü kullanarak faylara müdahale etti. MHD jeneratörü ile plazma halindeki gazlar, iletkenler vasıtasıyla elektromanyetik dalgaya çevrilir, bir silah üzere amaca ulaşır ve tahribat oluşturur. Her araştıran için basitçe ulaşılabilecek onlarca resmi doküman de mevcut. O nedenle ‘komplo teorisi’ deyip geçmek yerine bu tezleri, konsoloslukların kapatılması, eski CIA yetkilisi Henry Barkey’in ‘Seçimlerde Türkiye’ye askeri müdahale düşünülmeli’ söylemi, Ege’de demirleyen ABD Cenk gemisinin varlığı da düşünülerek daha geniş bir pencereden pahalandırmak gerekir. Dolayısı ile HAARP’i İstanbul Aka zelzelesini tetikleyecek ve tabir yerindeyse Türkiye’yi kilitleyecek bir vakitte çalıştıracaklarını düşünüyorum. Fakat bunun Kâğıthane bölgesine yapılması da mantıklı olmaz. Bu nedenle de dün yaşanan zelzelenin kısa fay çizgilerindeki sıkışma sebebi ile olduğu kanaatindeyim.”

Haarp teknolojisi sarsıntıya neden olur mu

İŞTE HAARP PROJESİ HAKKINDA TÜM DETAYLAR

HAARP, iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak için Alaska Üniversitesi ile ortak yürütülen bir proje sonucunda kurulmuştur. Günümüzde Pentagon tarafından Denetim edilmekte ve ABD ordusunun hizmetindedir. Projenin heyeti olduğu Alaska’da argümanlara nazaran 180 adet dev anten bulunmaktadır.

Bu antenler ile üretilen manyetik dalgalar, yetkililerin yaptığı açıklamalara nazaran; “Gelebilecek füzeleri havadayken imha etme, toprağın altında incelemeler yapma, denizaltı gemileriyle haberleşmeyi kolaylaştırma ve atmosferin durumuna müdahale etme” üzere fonksiyonlar yapmaktadır.

HAARP projesi, birinci olarak Sırp asıllı ABD’li ilim adamı Nikola Tesla tarafından başlangıç seviyesinde oluşturulmuştur. Tesla, atmosfere düşük seviyede manyetik dalgalar gönderilerek kuvvetli bir güç oluşturulduğunu keşfetmiştir.

HAARP’ın konseyi olduğu bölgeye rastgele bir uçağın yaklaşması yasaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir