Mide Ağrısını Geçirme

Sağlık Eyl 08, 2022 Yorum Yok

Mide ağrısı göğüs ve karın bölgesinde hissedilen bir ağrı çeşididir. Şiddetleri farklı da olsa genelde herkeste ara ara ortaya çıkar. Mide ağrılarının nedenleri birden çoktur. Farklı sebeplerle herkeste görülebilir. Mide ağrıları stres, dengesiz beslenme ya da yoğun tempo gibi nedenlerle meydana çıkabilir. Başka nedenlerle de görülebilir.

Mide Ağrısını Geçirme Yolları Nelerdir?

Mide ağrısına neden olan şeylerden biri strestir. Mide ağrısı başladığı zaman stresten uzak durulmalı ve rahatlamaya çalışılmalıdır.

– Mide ağrısı yanlış beslenmeden de kaynaklanabilir. Bu nedenle beslenmeye dikkat edilmelidir.

– Mide ağrısı başladığında 1 bardak su için. Ağrınız hafifleyecektir. Elma ve vişne suyu da içilebilir. Bunlar da mide ağrısına iyi gelmektedir. Ayrıca elma ve vişne suyu parazitlere de önlem olurlar.

– Maydanoz mideyi rahatlatır ve ağrıları giderir. Mide ağrısı için maydanozun saplarını tüketmek en iyi yöntemlerden biridir.

– Papatya çayı içmek ve nane tüketmek de mideye iyi gelmektedir. Bol su tüketmek sindirimi kolaylaştıracağı için mide ağrılarına kesin çözümdür.

– Süt ve süt ürünleri de aynı şekilde mide ağrısını hafifletmektedir. Süt, peynir ve yoğurt mide ağrılarına iyi gelmektedir.

– Tarçın ve kızılcık suyu mide ağrılarına iyi gelir. 1 litre suya 2 avuç kızılcık atın. Kaynatıp için. Günde 3 öğün aç karnına içtiğinizde etkisini göreceksiniz.

– Yine 1 litre suya 1 adet çam kozalağı atın ve kaynatın. Bunu süzerek için.

– Zeytinyağı içmek de mide ağrısına iyi gelir. Ayrıca 1 fincan suya 10 damla biberiye yağı ve yine aynı ölçekte kekik yağı damlatıp kullanmak da iyi gelecektir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir