Kulak Mumu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sağlık Eyl 12, 2022 Yorum Yok

İnternet üzerinde farklı markaların farklı fiyatlarda satışa sunduğu kulak mumu hakkında bir takım bilgilere yer verildiğini gördüm. Öncelikle kulak mumu hakkında detaylı bir bilgilendirme yapmaya karar verdim. Yetmedi sizin için bunu denemeye karar verdim.

Kulak Mumu İşe Yarıyor mu?

Öncelikle bu sorunun cevabını vermeden önce kulak mumu nedir sorusunun cevabına yer verelim. 8 – 10 dakika boyunca yanarak adeta bir aspiratör etkisi ile kulak içerisinde normalde ulaşamadığımız kirlerin atıldığı bir araç olarak kullanılıyor. Kulak temizlemenin yanı sıra yandığı için basınç sorunu, astım ve denge gibi konularda da iyi geldiği söyleniyor. Doğrusunu söylemek gerekirse kulak çubuğu ile kulağını temizlemeyen biri olarak bir aspiratör yardımıyla kulak içerisinde kirlerimi bir daha temizletmeyi düşünmediğimi belirtmek isterim. Olumlu veya olumsuz yorum yapmaktan çekiniyorum ama yine de kendi fikrimi belirtmeden edemedim.

Geçtiğimiz sene kulağımda duyma problemi oluştuğu için bir doktora gitmiştim. Doktor bir çeşit süpürge ile kulaklarımı temizlemiş ve pek çok kir çıktığını söylemişti. Bunun neden olduğunu sorduğumda da kulak devamlı temizlenecek bir organ değil demişti. Doktora daha sonrasında kulak temizleme çubuğunu her duştan sonra kullandığımı söylediğimde ise kirleri temizlerken içeri attığımı belirtmişti. O zamandan bu yana ben kulak temizleme konusuna biraz mesafeliyimdir.

Bu konuda hizmet veren internet sitelerinde yer alan yorumlara baktığım zaman kir olarak görünen kısmın (mum kalıntısı dışındakiler) kulak mumunun boş yakılması durumunda da ortaya çıktığını söyleyenler var. Doğruluğunu bilmiyorum…

Kulak Mumu Kullanımı

Kulak mumu kulağınıza dik olarak yerleştirip bir ucundan yaktığınız bir çeşit mum benzeri bir araçtır. Kalın kağıttan yapılmış ve bir koruyucu yardımıyla sizin üzerinize düşmesi engellenmeye çalışılıyor. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar yandıktan sonra kulaktan bir takım pisliklerin çekildiği söyleniyor. Gerçekten bittikten sonra içini açıp baktığınızda da bu kirleri görmeniz mümkün oluyor.

Kulak Mumu Kullanıcı Yorumları

Almadan önce kullanıcı yorumlarına baktığınız zaman kafanız karışabiliyor. Çünkü ben yaklaşık ellinin üzerinde yorum okudum ve bazı insanların boş yaktığı zamanda benzer kirlerin ortaya çıktığını söyledikleri yorumlara şahit oldum. Aslına bakarsanız çalışma prensibi olarak kirleri çıkarması mümkün gibi duruyor seçim size kalmış…

Bu konuda yorumlarınız bizim için önemli bize yazarsanız memnun oluruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir