Kısa Sürede 5 Kilo Vermek İçin İpuçları

Beslenme, Sağlık, Yaşam, Yaşam Tarzı Eyl 18, 2022 Yorum Yok

Kısa sürede kilo vermek oldukça zordur. Fakat yazımızda sizlere sunacağımız yöntemlerle kısa sürede kilo verebilirsiniz.

Herkes kısa sürede kilo vermek ister. Fakat bu oldukça zordur. Aslında hayatınızda bazı değişiklikler yaparak kısa sürede kilo vermeniz mümkün. Yazımızda sizlere kısa sürede kilo vermeniz için bazı ipuçları vereceğiz.

Şekeri Hayatınızdan Tamamen Çıkarın

Kilo vermek istiyorsanız şekeri hayatınızdan tamamen çıkarmanız gerekiyor. Yediğiniz soslarda, dondurulmuş gıdalarda ve hamurişlerinde gizli şeker bulunur. Bu yüzden diyet yaptığınız evrede yiyecekleri satın almadan önce mutlaka içindekiler bölümünü okuyun. Aslında şekeri sadece diyet yaptığınız dönemde değil sağlığınız için komple hayatınızdan çıkarmanız faydalı olacaktır.

Yürüyüş Yapın

Eğer spor salonuna gitme imkanınız varsa spor salonuna gitmenizi tavsiye ederiz. Fakat spor salonuna gitme ihtimali olmayan kişiler yürüyüşlerini artırarak kilo verme evrelerini hızlandırabilirler. Yürüyüşte yapamayacak durumdaysanız otobüsten bir önceki durakta inerek veya asansör kullanmak yerine merdivenleri çıkarak daha çok yürüyebilirsiniz.

Su İçin

Suyun hem zayıflama da hem de sağlıklı yaşam da etkileri çok büyütür. Bu yüzden diyet yaptığınız evrede içtiğiniz su miktarını artırmalısınız. Günde en az 2 litre su içmek sağlık için ve zayıflama için çok önemlidir.

Yeteli Uyuyun

Yapılan araştırmalara göre yeterli miktarda uyumayan kişiler kilo almaya eğilimli oluyor. Özellikle gece uykusu vücudunuzdaki yağların yakılması için ve sağlıklı bir yaşam için çok önemlidir. Günde en az 7 saat uyumaya çalışın.

Çok Fazla Alkol Tüketmeyin

Alkolün kilo almaya sebep olduğunu herkes bilir. Vücudunuzda ödem oluşmasına sebep olan alkole diyet yaptığınız evrede sınır koymanız gerekiyor. Aksi takdirde kilo vermek yerine kilo alabilirsiniz.

Kahvaltı Çok Önemli

Kilo verme evresinde en önemli öğünlerden birisi kahvaltıdır. Bu yüzden her gün mutlaka kahvaltınızı yapmalısınız. Kahvaltı yapmanız öğle yemeğinize doğru oluşabilecek açlık krizlerinin önüne geçerek çok yemenize engel olacaktır. Aynı zamanda kahvaltı yapmanız metabolizmanızın hızlanması için de çok önemlidir.

Baharat Kullanın

Yapılan araştırmalara göre kırmızı biber gibi baharatların metabolizmayı hızlandırma özelliği var. Bu yüzden diyet yaptığınız süre boyunca bir rahatsızlığınız yoksa yemeklerinizde bol bol baharat kullanın.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir