Hızlı Zayıflama Sağlayan Gerçek Formül

Beslenme, Sağlık, Yaşam, Yaşam Tarzı Eyl 18, 2022 Yorum Yok

Yaz aylarına ramak kala bir çok kişinin derdi yağlardan kurtulmak veya daha bir fit vücuda sahip olmak. Yaza ve deniz sezonunun açılmasına kısa bir süre kalması sebebiyle bir çok kişi zayıflamayı en hızlı şekilde gerçekleştirmek istiyor. Haliyle şu sıralar diyet ve spor yapanların sayısı oldukça fazla. Peki hızlı zayıflamak için ne yapmalı? Zayıflamayı ve fit bir vücuda kavuşmayı en hızlı şekilde nasıl gerçekleştirebiliriz?

Hedefiniz daha fit daha az yağ oranına sahip bir vücut ise sadece diyet yada sadece spor yapmanız yeterli olmayacaktır. Vücudunuzun bir makine olduğunu düşünün ve bu makineyi en sağlıklı hale getirmek için sporu ve beslenme düzenini aynı anda gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İkisinden birine uymadığınız halde başarılı bir sonuç elde etmeniz pek mümkün değil.

HIZLI ŞEKİLDE BESLENMENİZİ DÜZENLEYİN!
İlk olarak işe mutfaktan başlayın. Sağlıksız gıdaları hayatınızdan çıkarın. Vücuda faydalı olabilecek gıdaları ise yeterli olacak miktarlarda tüketin. İlk olarak karbonhidrat yoğunluğu bulunan gıdaların tüketimini minimum düzeye çekmelisiniz. Nedir karbonhidrat içeren gıdalar? Pirinç, makarna, ekmek, patates en iyi örneklerdir. İkincisi kızarmış yağlı yiyeceklerden uzak durun. Patates kızartması sanıyoruz kimsenin hayır diyemeyeceği ama bu dönemde mutlak suretle hayır demeniz gereken önemli bir besin. Şeker ve tuz da yine tahmin edeceğiniz gibi tüketmemeniz gerekmektedir. Asitli içecekler de yine yoğun şeker içerdiği için tüketmeyiniz. Peki ne tüketeceğiz? Karbonhidrat tüketimini tamamen kesmenize gerek yok. Düşük ölçeklerde kaliteli karbonhidrat içeren gıdalar tüketebilirsiniz. Örneğin yulaf mükemmel bir kaliteli karbonhidrat örneğidir. Tek başına tüketmek zor olsa da içerisine muz doğrayarak veya yaban mersini atarak tüketebilirsiniz. Kahvaltıda yulaf, muz, haşlanmış yumurta ve fıstık ezmesi mükemmel bir dörtlü olabilir. Diğer öğünlerde ise baklagiller, protein ağırlıklı gıdalar (et ürünleri), salata, yeşillik ve az miktarda doğal yağ içeren kuruyemiş (fındık, ceviz, fıstık) tüketebilirsiniz.

SPORU HAYATINIZA ENTEGRE EDİN!

Hayatınızda spor mutlaka yer almalı. Kendinizi daha iyi hissetmek, motivasyonunuzu yüksek tutmak ve daha zinde kalmak için de oldukça etkili olan spor, sizin fit kalmanızı da sağlar. Peki spor olarak ne yapmalıyız? Burada ilk olarak hedefinizi belirlemeniz gerekli. Fitness, powerlifting, zumba, crossfit ve benzeri şekilde çok sayıda alternatife sahipsiniz. Amacınız güç kazanmak ve fit olmak ise powerlifting yapabilirsiniz. Vücut geliştirme olarak spor yapmayı planlıyorsanız fitness yapabilirsiniz. Eğlenceli, hareketli ve biraz da dans olarak bu sporu yapmayı düşünüyorsanız zumba sizin için oldukça keyif verici olur. Haftanın her günü spora gitmeniz gerekmez. Unutmayın ki vücudu her ne kadar makine olarak yorumlasak da makine gibi her zaman çalışmasını bekleyemeyiz. Vücudun dinlenmeye de ihtiyacı vardır. Özellikle gelişim kaydetmek için vücudu dinlendirmek, ona yenilenme süresi tanımak gerekmektedir. O yüzden haftada 3 veya 4 gün fazlasıyla yeterli olacaktır. Spor antrenmanlarınıza entegre etmeniz gereken en önemli aksesuar ise kardiyo egzersizleri olacaktır. Mutlaka her antrenman sonunda kardiyovasküler egzersizler gerçekleştirin.

HIZLI ZAYIFLAMANIN YÖNTEMLERİ BU KADAR MI?
Kafanızı ne kadar yorarsanız yorun zayıflamanın hızlı yolu yazdığımız iki ana değerden geçmektedir. Beslenme ve spor hayatınızda olduğu sürece vücudunuz hızlı şekilde tepki verecek ve forma girecektir. Zayıflamayı daha hızlı sağlamak için diyetinizi biraz daha sıkı şekilde yapabilirsiniz. Fakat bu asla hiç bir şey yememek olmamalıdır. Makrolar her zaman önemlidir. Günlük vücudunuzun alması gerektiği kaloriyi ve proteini mutlak hesap edin. Asla hiç bir şey yememeyi diyet olarak algılamayın. Beslenerek diyet yapın. Gerisini zamana bırakın. Çok hızlı ilerlemek yerine sağlam ilerlemeyi tercih edin. Bu her zaman daha sağlıklı ve başarının asıl formülüdür.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir