Lahana Çorbası Diyeti

Beslenme, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Eyl 18, 2022 Yorum Yok

Unutmayın: Bu diyet, bir defada 7 gün takip edilmeli ve her defa arasında en az iki hafta ara olmalıdır.

Birinci Gün:

Meyve: İstediğiniz her meyveyi (muz hariç) yiyin. İlk gün için sadece lahana çorbası için ve meyve yiyin. İçecekler- şekersiz çay, yabanmersini suyu ve su.

İkinci Gün:

Sebzeler: Seçtiğiniz tüm taze, çiğ ya da pişmiş sebzeyi doyana kadar yiyin. Yeşil yapraklı sebzeleri yemeye çalışın ve kuru fasulye, bezelye ve mısırdan uzak durun. Lahana çorbası ile birlikte istediğiniz tüm sebzeleri yiyin. Akşam yemeğinde, tereyağı ile büyük bir fırında patates ile kendinizi ödüllendirin. Bugün meyve yemeyin.

Üçüncü Gün:

Bir ve İkinci Günleri Karıştırın: Tüm istediğiniz lahana çorbası, meyve ve sebzeyi yiyin. Fırında patates yok.

Dördüncü Gün:

Muz ve Yağsız Süt: Lahana çorbası ile birlikte, bu gün istediğiniz kadar yağsız süt ve sekiz taneye kadar muz tüketin. Bu gün, tatlılar için arzunuzun azalması gerekiyor.

Beşinci Gün:

Et Ve Domates: 300-600 gram dana eti ve altı taneye kadar taze domates. Vücuttan ürik asiti atmak için bu gün en az 6 ila 8 bardak su için. Bu gün en az bir kere lahana çorbası için. Dana eti yerine ızgara ya da fırında tavuk (derisi alınmak kaydıyla) yiyebilirsiniz. Yine eğer tercih ederseniz, dana eti yerine ızgara balık da yiyebilirsiniz.

Altıncı Gün:

Et ve Sebzeler: Bu gün canınızın istediği kadar dana eti ve sebze yiyin. İsterseniz yeşil yapraklı sebzeler ile 2 veya 3 biftek bile olabilir. Fırında patates yok. En az bir kez lahana çorbası için.

Yedinci Gün:

Esmer pirinç, şekersiz meyve suları ve sebzeler: Bunlardan tıka basa yiyip içebilirsiniz. Bu gün de en az bir kere lahana çorbası içtiğinizden emin olun.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir