Kilo Vermek İçin Kahvaltıda Yenilmesi Gerekenler

Beslenme, Yaşam Tarzı Eyl 18, 2022 Yorum Yok

Kilo vermek çoğu kişi için büyük problem oluşturmaktadır. Diyet yaparken en önemli öğünlerden birisi kahvaltıdır. Yazımızda kahvaltıda yiyebilecekleriniz hakkında bilgi vereceğiz.

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Günlük öğünlerimiz arasında kahvaltıya altın değerinde bir öğün diyebiliriz. Kahvaltı diyet programlarında da çok önemlidir. Bu yüzden diyet yaparken kahvaltı yapmayı es geçmemeniz gerekir. Fakat insanlar kahvaltıda ne yemeleri gerektiğini bilmiyorlar. Bizde sizlere kilo vermek için kahvaltıda yiyebilecekleriniz hakkında bilgi vereceğiz.

Düşük Karbonhidrat Tüketin

Kilo vermek için diyet yaptığınız sırada karbonhidrattan olabildiğince uzak durmanız gerekiyor. Kahvaltı öğünlerinde ise karbonhidratı düşük tutmanız gerekir. Genellikle bu şekilde düşük karbonhidrat ve yağ içeren kahvaltı öğünlerinde yumurtaya yer verilmez. Fakat yumurta verdiği dokluk hissi ve içerisinde barındırdığı besin değerleri sayesinde haftada birkaç gün mutlaka kahvaltınızda bulunması gerekir.

Fakat öğünlerinizde yumurta kullanırken bu yumurtayı kesinlikle çok yağlı pişirmemeniz gerekir. İlk tercihiniz haşlama yumurta olmalı, ikinci tercihiniz ise az yağda pişmiş yumurta olmalıdır.

Kahvaltınızda Lifli Gıdalar Barındırın

Kahvaltı öğünlerinizde lifli gıdalara yer vermeniz çok önemlidir. Bilindiği üzere lif içeren meyve, sebze veya tahıllar size uzun süre tokluk hissi verebilir. Bu tokluk hissi sayesinde ara öğününüz gelene kadar veya öğle yemeğinizi yiyene kadar dok kalarak kaçamak yapmazsınız.

Hızlı Bir Şekilde Hazırlanabilecek Kahvaltı Öğünleri

Günümüz şartlarında hayatın gün geçtikçe hızlanmasıyla beraber insanlar genellikle öğünlerini olabildiğince hızlı hazırlayıp yemeye çalışıyorlar. Hatta çoğu kişi vakti olmadığı için kahvaltı bile yapmıyor. Fakat size vereceğimiz birkaç öneriyle sabah kahvaltı işleminizi rahatlıkla halledebilirsiniz. İşte sabah kahvaltınızda hızlı bir şekilde hazırlayıp yiyebileceğiniz besinler:

-Yoğurt ve müsli

-Yoğurt ve tam tahıllı grisini

-1 tane meyveyle beraber diyete uygun kahvaltılık gevrek

-1 tane meyveyle beraber 1 tane haşlanmış yumurta

-1 tane meyve ve iki çorba kaşığı yoğurt

-1 çay aşığı bal da ekleyebileceğiniz muzlu süt

Yukarıda sizlere hızla hazırlayıp yiyebileceğiniz kahvaltı önerileri verdik. Bu kahvaltı listesi sayesinde hızlı bir şekilde kahvaltınızı yapabilirsiniz. Unutmayın! Kahvaltı günün en önemli öğünüdür ve kesinlikle atlanmamalıdır. Kilo verme yolunda kahvaltı çok önemlidir.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir