Kilo Almak için Altın Tavsiyeler

Sağlık Eyl 11, 2022 Yorum Yok

Zayıf olabilmek için ömür süresince olabildiğince ağır diyetler yazılmakta olan insanlar bilmelidirler ki sizlere özenen birçok birey bulunmaktadır. Kilo vermek kadar almanın ne oldukça zor olduğu bilimsel şekilde ispatlanmıştır. Çocukluğumuzda yaşadığımız bir travma, negatif bir durum beraberinde atlamamak sizde psikolojik sorunlara yol açmaktadır. Siz daha o yaşlardayken tüketmek tüketmeyi bırakabilmektesiniz. Metabolizmanız da normal insanlara göre aşırı daha iyi çalışmakta olabilir ve tiroit beziniz de gereğinden aşırı daha çok çalışıyorsa bu kilo alımınıza engel olabilir.

Yiyeceklerden Alınan Enerjiyi Vücudunuza Atıyorsunuz

Yiyeceklerden sağlamış olduğumuz enerjiyi bünyemizden aşırıdan atıyoruz anlamına gelir. Lakin sigara da içiyorsanız bu da kilo almanıza engel olacaktır. Vücudumuza vermiş olduğu çeşitli zararlar bırakmış olduğu tat sebebi beraberinde uyandığınız takdirde sigara içen bireyler biliyoruz. Bağırsaklarınızda bir sorun adına parazit dedikleri küçük kurtlar bulunmaktadır ve bu kurtlar siz ne yiyorsanız onu yerler özetle onlar da sizlerle beslenmektedirler. Az önce de bahsedildiği benzeri tiroit bezlerimiz lakin aşırı çalışıyor ise endokrin randevusu alarak kan testi yaptırmanızda yarar bulunmaktadır. Bu sayede lakin böyle bir sorun bulunmaktadır ise hap tedavisi görebilmektesiniz. Baş etmeniz gerekmekte olan önem arz eden rahatsızlıklarımız da bulunmaktadır ise kilo alamayabiliriz.  Buraya kadar sebep kilo alamayabileceğinizi anlattık buradan sonrasında ne şekilde alacağınızı anlatalım.

Yatmadan Önce Bir Şeyler Atıştırmalısınız

Yatmadan önce bir şeyler atıştırın yalnız bu atıştırdıklarınız fazla yağlı ağır şeyler olmamalıdır. Lakin mide hastalığınız yok ise kuruyemiş, şerbetli tatlı ve ballı kaymaklı ekmek öğütmeye fırsatı olamayacağı için de enerjiye dönüşmemekte olan doğrudan kalori olur. Şeker rahatsızlığınız lakin yok ise muz ve üzüm yiyebilirsiniz. Her iki meyvelerinde yüksek seviyelerde şeker taşıdığını biliyoruz ki şeker rahatsızlığınız bulunmaktadır ise bu oldukça zararlı olabilir. Yemekler beraberinde içtiğiniz bazı içeceklerin içerisine pekmez atabilirsiniz ve pekmez hem vücut ısımızı yükseltir hem de bizi zinde tutar. Bunlara ek olarak kalori de oluşturacaktır. Tadını sevmiyor olsanız dahi balık yağı kapsülü kullanmalısınız.

Balık yağı daha küçük yaşlardan itibaren çocuklara tavsiye edilir. Lakin alışkanlıklarınız tüketmeklerden önce salata tüketmek ise bu huyunuzdan da vazgeçmenizde yarar bulunmaktadır. Yemekten önce yediğiniz salatalar doymanızı sağlamaktadır. Gün içinde 9 öğün derli toplu şekilde tüketmek yiyin. Kayısı da yemelisiniz ki cildiniz içerisinde oldukça yararlıdır. Çorbayı tüketmek sonunda yemelisiniz. Bolca soğuk su için ve salatalarınızı hardal, mayonez, balzamik sirkesi benzeri bazı soslar beraberinde zenginleştirebilirsiniz. İlk şekilde kendi bedeninizi öğrenin sonrasında daha önce tatmadığınız yörelere ait besinleri tüketmeye başlayın. Fakat buy olarak önem arz eden seviyelerde kilo alabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir