KEPÇE KULAK ESTETİĞİ

Genel, Güzellik, Sağlık Eki 19, 2022 Yorum Yok

Doğuşta gelen bir fiziksel görüntü bozukluğu olan kepçe kulak, tedavisi olmayan bir durum değildir. Kulakların çok fazla büyük olmasıyla alakası olmayan, yalnızca şekil bozukluğu olarak bilinmesi gerekene kepçe kulak estetiği ile de olması gereken konumuna getirilecek kulaklarınız, daha standart bir görüntü kazanmanıza neden olacaktır. Bazı insanların kulaklarının karşıdan bakıldığı zaman yanlara doğru meyil aldığını görebilirsiniz. Bu gibi durumların temelinde yatan kepçe kulak sorununun çözümünü de, iyi bir estetik cerrah ile bulabilirsiniz. Cerrahi müdahale yapılması sonucunda kulaklarınızın normal konumlarına getirilmesinin sağlanacağı kepçe kulak ameliyatı sonucunda, standart görünüme kavuşmanız da kolaylaşacaktır. Oldukça basit bir ameliyat olmasına karşın çok fazla tercih edilmiyor gibi görünse de, birçok insanın tercih ettiği ve her zaman rahatsızlık duydukları bu konuda destek aldıkları da bilinmektedir. Kulakların başınızda birleştiği yerden sağlam dikişler atılarak gerçekleştirilen ameliyat sonucunda, kulaklarınızın normal görüntüsüne kavuşacağını görebilirsiniz.

Kimler Kepçe Kulak Ameliyatı Olmalıdır?

Karşıdan baktığınız zaman kulakların yanlara doğru genişlediğini gördüğünüz ve normal görüntünün çok farklı olduğuna kanaat getirebileceğiniz herkes bu ameliyatı olabilir. Ameliyat için ilkokul çağında bile başvurabileceğiniz, hatta en düşük yaştaki estetik ameliyat fırsatını sunmasıyla da bilinmektedir. Yani temel olarak bu problemi fark ettiğiniz ilk andan itibaren, sizlerde kulaklarınızın daha düzgün bir duruşa sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Kepçe kulak estetiği sayesinde istediğiniz gibi bir çözüme ulaşabilirken, oldukça rahat bir ameliyat olması nedeniyle de, sorun yaşamayacaksınız.

Kepçe Kulak Estetiği ve Sonrası

İşlem yapılırken ilk olarak kulakla başın birleştiği alanda bir kesik atılır. Daha sonrasında, o bölgeden kulaklar geriye doğru çekilerek normal bir düzene alınır. Ardından çok farklı ve sağlam dikişler atılarak, kulağın normal görüntüsüne kavuşması sağlanır. Bu işlem yapıldıktan sonra, 3 gün içerisinde başınızı ve kulaklarınızı yıkayabilir, 1 hafta içerisinde de eski sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz. Bandaj takmak, kalıcı sağlık için önemlidir ve ameliyat ortalama 2 saat sürmektedir. Kepçe kulak ameliyatı sonrasında daha güzel bir görüntü ve olması gereken yapıya ulaşabilirsiniz. Bunu da göz önünde bulundurduğunuz zaman, kesinlikle iyi bir cerraha ihtiyacınız olacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir