Burun Estetiği (Rinoplasti)

Genel, Güzellik, Sağlık Eki 19, 2022 Yorum Yok

Bir insanla karşılaştığınız zamanlarda dikkat ettiğiniz veya gözünüze çarpacak ilk özellik gözler, ikincisi ise burnun düzgün olup olmamasıdır. Her zaman çok büyük bir etkiye sahip olan burnunuz ne kadar düzgün ve yüzünüze ne kadar uyumluysa, o kadar yakışıklı veya güzelsiniz diyebiliriz. Burun estetiği çoğu zaman güzellik olarak veya estetik olarak karşımıza çıksa da, sağlık amacıyla da çoğu zaman tercih edilmektedir. Burun içerisinde bulunan ve nefes almanızı engelleyecek kadar büyüklükteki et ve kemik olmasının sonucunda da, burun ameliyatı gerekli olabilir. Olabildiğince düşük hasarla atlatabileceğiniz ve problem yaşamayacağınız bir yapıyı sizlere sunacak olan burun ameliyatı sonucunda hem daha sağlıklı, hem de daha estetik görüntüyü elde edebilirsiniz. Her zaman yüzünüzün mükemmel bir uyum içerisinde olmasını sağlamanız sayesinde, daha çekici ve her zaman problemsiz bir yapıya ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan güzel görüntüyü sürekli elde edebilmek için, sizlerde burnunuzu hem sağlıklı olabilmek ve sağlıklı nefes alabilmek, hem de hoş görüntüye ulaşabilmek amacıyla cerrahi müdahale yaptırabilirsiniz.

Burun Ameliyatı Kimler Olabilir?

Kesin olarak bir yaş sınırının belirtilmesi tamamen imkansızdır. Çünkü burun estetiği yapılması için gerekli olan durum, kemik ve kıkırdak yapısının oturmuş olması olarak bilinmektedir. 6 yaşındaki çocuğun oturmuş bir kemik yapısı olduğu an ameliyata uygun olabilirken, bazı zamanlarda da 15 yaşındaki bireyin ameliyatı uygun olmayabilir. Tamamen ne kadar rahatsız ettiğine ve nasıl sonuçlanacağının önceden kestirilebilmesiyle alakalı olarak değiştirilebilen bu yaş kıstas alınmayacaktır. Yalnızca ne zaman kemik yapısının oturulduğu bilgisine bakılarak, gerekli sağlamlığı gösterebilirse cerrahi müdahale yapılabilir.

Burun Ameliyatı ve Sonrası

Sadece estetik bir görüntü elde etmek için değil; sağlığınız içinde gerekli olan burun ameliyatı ortalama olarak 2 saat civarında sürmektedir. Ameliyat sonrasında tampon takılarak, 1 hafta ile 10 gün arasında değişkenlik gösteren yatış süresi bulunmaktadır. Ancak bu süreyi isterseniz evinizde geçirebilirsiniz. 1 hafta boyunca su temas etmemesi gerekir ve 1 yıllık sürede de ani hareket etmemeye özen göstermelisiniz. Aynı zamanda bazen kanamalarda beklenen tepkiler arasında olacağı için, paniğe kapılmamanız gerekir. Sonuç olarak basit ve kısa sürede çözüme ulaşacak bir cerrahi operasyondur.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir