Dondurma Kilo Aldırır mı?

Beslenme, Genel, Sağlık Eki 02, 2022 Yorum Yok

Yaz aylarında insanların, ferahlamak ve sıcağı bastırmak için tüketimine devam ettiği, her zaman daha sağlıklı olduğunu ve masum bir tatlı olduğunu düşündüğü dondurma, aslında insanların tahmin ettiği kadar zararsız veya yararlı bir tatlı değildir. Normalde sadece sütlü olarak tüketseniz bile, birbirinden farklı çeşitleri olan ve herkesin severek tükettiği dondurma tüketimine dikkat etmediğiniz zamanlarda, problem yaşamanız da kaçınılmaz olacaktır. En güzel yaz aylarında evinizde veya külahla dışarıda dolaşırken tüketebileceğiniz bir tatlı olmasının faydalarına değinmeden önce, kalori konusunda oldukça yüksek etkilere sahip olduğunu ve sürekli tüketimde problem yaratabileceğini de bilmeniz gerekmektedir. Her yiyecekte olduğu gibi fazlasının zarar olduğu ve problem yaratacak olan dondurmayı da tüketirken dikkat etmekte yarar var.

Dondurma Tüketiminin Zararları Nelerdir?

Çok fazla tüketim sonucunda kilo almanızı direkt olarak etkileyecek kadar fazla kaloriye sahip olan ve sağlık konusunda da çok fazla risk faktörü oluşturan dondurma tüketimine dikkat etmeniz en iyi sonuçlar için mükemmel olacaktır. Özellikle diyet yaparken dondurma tüketimini minimuma indirebilmeniz, her zaman tüketmek yerine; kendinize bazı zamanlarda izin vermeniz de doğru olacaktır. Çünkü 100 gram sade sütlü dondurma içerisinde yaklaşık 190 kalori bulunmasıyla, bu durumun kilo almanızı sağlayan bir etkide olacağını da bilmeniz gerekir. Eğer dondurma tüketecekseniz bile, diyet dönemlerinde ve kilo problemi olan insanların sütlü dondurma tüketimine özen göstermesi gerekecektir.

Diyet Süresinde Dondurma Tüketimi

Fazla kiloları olduğu için diyet yapanların hemen hemen hepsi, kalorisi az olan ürünler tercih etmesi gerektiğini bilmektedir. Bunlardan birisi de, dondurma olarak karşımıza çıkmaktadır. Her ne kadar lezzetli, çekici ve rahatlatıcı bir etkiye sahip olsa da, diyet süresi boyunca problem yaşamamak ve daha sağlıklı tüketime ulaşabilmek için, istediğiniz gibi tüketim yerine, sade sütlü dondurmayı belli aralıklarla tüketmeniz önemli olacaktır. İhtiyaçlarınızı karşılamak, her zaman daha sağlıklı bir sonuca ulaşabilmek ve kilo almanın problemlerini ortadan kaldırmak için, sizlerde ihtiyaç duyduğunuz az kalorili yiyecekleri tercih etmelisiniz. Ayrıca çikolata soslu veya diğer kuru yemişlerle birleştirilecek olan dondurmalardan sürekli uzak durmanız gerekecektir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir