Kanal 7 muhabiri Meryem Nas başörtüsüne yapılan çirkin saldırı hakkında konuştu!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 14, 2023 Yorum Yok

Kanal 7 Muhabiri Meryem Nas, Beşiktaş’ta sokak röportajı yaparken hakarete uğradı. Röportaj yapmak istemeyen Aylin A., muhabir Nas’ın gerisinden “Başını aç kafan biraz hava alsın” diyerek başörtüsüne karşı yakışıksız bir atakta bulundu. Kayıt altına alınan o anlar toplumsal medyada Aka reaksiyon çekerken Kanal 7 muhabiri, diyar TV’ye açıklamalarda bulundu.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

İstanbul Beşiktaş’taki bir manavda meyve fiyatlarıyla ilgili haber takibinde olan Kanal 7 muhabiri Meryem Nas Mercan mikrofonu uzattığı bir bayanın çirkince başörtüsüne hakareti nedeniyle tartışmaya girmişti. Yaptığı nahoş saldırıyı yalanlamaya çalışan Aylin A.’nın kamera manzaraları ortaya çıkmıştı. Meryem Nas Mercan’ın başörtüsüne hakaret ettiği savı ile gözaltına alınan Aylin A. adliyeye sevk edilmişti. Muhabir Nas Hadise anıyla ilgili detayları Ülke TV‘ye anlattı.

BAŞÖRTÜSÜ DÜŞMANLIĞI BİTMİYOR!

Yaşanan yakışıksız akının akabinde gözaltına alınan Aylin A. hakkında İzah yapan muhabir Meryem Nas, Ülke TV‘ye konuştu. Sunucu M. Mustafa Yıldız‘ın sorularına yanıt veren Nas, “Bizler başörtülü bayanlar olarak bıktık bu durumdan, ellerini, lisanlarını çekmiyorlar bizim başörtümüzden… Her hakareti kabul ederim lakin başörtüsüne yapılan hakareti kabul etmiyorum.” ifadelerini kullandı.

OLAY HAKKINDA MERAK EDİLENLERİ ANLATTI!

Yaşadığı nahoş saldırıyı diyar TV mikrofonuna anlatan Meryem Nas, “Ben yalnızca kendim için değil, dünyadaki ve Türkiye’deki bütün başörtülü bayanlar için buna elbette göz yumamazdım.” ifadelerine yer verdi.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Sosyal medyada Aka reaksiyon toplayan Hadise hakkında paylaşımlarda bulunan Meryem Nas, hesabı üzerinden Ülke TV‘ye verdiği röportajları paylaşarak şu tabirlere yer verdi:

“BAŞÖRTÜMÜZE KİMSE DOKUNAMAZ!”

“Başörtümüze kimse dokunamaz! Kimse!!! 
En kısa vakitte başörtüsü yasasının mecliste kabul edilmesi dileği ile… “

“HER TÜRLÜ AYRIMCILIĞIN KARŞISINDA OLACAĞIZ”

“Lütfen izleyin, izletin. 
Her türlü ayrımcılığın karşısında olacağız. Şikayetimiz üzerine gözaltına alınan bayan umarım bir daha kimseye lisanını uzatmaz!”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir