Isırgan Otu

Beslenme, Sağlık Ağu 18, 2022 Yorum Yok

Çıplak el ile dokunulduğu zaman kaşındırıcı özelliğini ortaya çıkaran bir bitkidir. faydalara saymakla bitmez ama bu bitkinin kötü huyu cildi tahriş etmesidir.

Isırgan Otunun Faydaları

İdrar sorunu olan kişiler için bire birdir. Böbrekleri temizler ve karaciğerin yenilenmesinde fayda sağlar. Sindirim sisteminde olumlu etkiler yaratır ve diğer pek çok organı temizler. Regl döneminde görülen gerginliği ve kasıklarda oluşan ağrıyı giderir. Bitkinlik ve kuvvetsizlik durumlarına karşı iyi gelir. Şeker hastaların ve romatizma sorunu olanların kişilerin sürekli kullanması halinde bitkinin içerisinde bulunda etkili maddeler fayda sağlayacaktır. Özellikle lohusalık döneminde çayı ve yemeği sık sık tüketilmelidir. Ciddi derece de süt yapar. Öksürük problemini ortadan kaldırır. İçinde yüksek miktarda demir vitamini bulunduğu için demir eksikliği yaşayan kişilerin sorunlarını giderir. Soğuk algınlığına karşı çok etkilidir. Kabızlık sorunu çeken kişilerin çayını hazırlayıp aç karnına içmeleri halinde sorunu ortadan kaldıracaktır. Kolesterol ve tansiyon problemi olan kişilerin her gün çayını tüketmesi halinde sorunu ortadan kaldırır.

Isırgan otunun faydaları saymakla bitmez. Vücudu sağlamlaştırdığı için her türlü sıkıntı da kullanılabilir. İlk etapta bitkinin alerjik yapmaması için önce azar azar miktarlar arasında kullanılması gerekir. Bu bitkinin hem yemeğinden hem çayından hem şampuanından faydalana bilirisiniz.

Isırgan otu çayını sindirim sorunu yaşayanlar, yemeğini böbrek ve mesane sorunu yaşayanlar ve şampuanını da egzaman ve saç sorunu yaşayan kişiler rahatlıkla kullanılabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir