İki Göğüs Arasındaki Asimetri Tedavi Edilebiliyor

Genel, Sağlık, Yaşam Eyl 07, 2022 Yorum Yok

İki göğüs arasında boyut ve şekil farklılıkları tedavi edilebiliyor. Bu durum her kadın için problem olarak görülmektedir. İki göğsün eşit olmamasının bazı nedenleri vardır. Emzirme, hormonsal değişimler, gebelik ya da gelişim bozuklukları bunlardan bazılarıdır. O nedenle göğüste asimetrik bir görüntü meydana gelebilir.

Meme Asimetrisi Nasıl Tedavi Edilir?

Meme asimetrisi fark edildiğinde hemen doktora başvurulmalıdır. Meme asimetrisi adet döngüsü ya da hormonsal nedenlerle oluşmuş olabilir. Ancak meme asimetrisi bu kadar basit değildir. Ciddi bir hastalığın habercisi de olabilmektedir memedeki asimetri.. Meme kanseri hastalığı da memede asimetri meydana getirir. Ancak eğer kendinizi bildiniz bileli bir göğsünüz diğerinden büyükse panik yapmanıza gerek yok. Muhtemelen gelişim döneminde yaşadığınız hormonsal değişimler nedeniyle bu meydana gelmiştir. Ancak ortada sebep yokken bir göğsünüz büyür ya da özellikle şekil değişimine uğrarsa o zaman acilen doktora görünün. Bu meme kanseri belirtileri arasındadır.

Siz şüphelendiyseniz yine de mamografi ile beraber ultrasona gidin.

Tabiat ana bazı insanların doğuştan asimetrik özelliklere sahip olmasını ister. İnsanların çoğunda vücut asimetrileri görülür. Doğa asimetriyi sever. İnsan vücudu sağ ve sol kısımlardan kısımlardan oluşmaktadır. Vücudumuzun sağ tarafı sol tarafına pek benzememektedir. El içi parmak boğumlarındaki eşitsizlikten tutun da sağ kaşımızın sol ile eşitsizliğine kadar insanların vücutları birbirlerinden farklıdır. Bu doğal bir durumdur. Özellikle kadınların sağ göğüsleri sola göre biraz daha büyüktür. Bu normaldir ancak siz estetik kaygılar yaşıyor ve karşınızdaki kişiye bu durumun normal olduğunu anlatamıyorsanız o zaman ilerleyen teknoloji ve cerrahi anestezi teknikleri ile bu asimetri sorunundan kurtulabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir