İftarda ve sahurda kilo almamak için nasıl beslenmeliyiz? Uzm. Dyt. Canel Öner Sayar anlatıyor

Beslenme, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 31, 2023 Yorum Yok

Ramazan ayının gelmesiyle yeme nizamımızda yaşanan farklılıklar bedenimizde da bir grup değişikliklere Sebep olmaktadır. İki öğün olarak beslendiğimiz Ramazan ayında aç kalan mideyi bir anda Yemek ile doyurmak şişkinliklere Sebep olmaktadır. Pekala, iftarda ve sahurda kilo almamak için nasıl beslenmeliyiz? Uzman Diyetisyen Canel Öner Sayar, mevzuyla ilgili olarak Yasemin.com’a Özel açıklamalarda bulundu.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Ramazan ayında oruç tutarken beslenme nizamının değişmesinden ve metabolizmanın yavaşlamasından Dolayı birçok şahıs kilo almaktan şikayet ediyor. Kızartma, hamur işleri, tatlılar ve yağlı et yemeklerinden Varlıklı iftar sofraları, sıhhat problemlerine neden olabildiği üzere kilo denetimini de güçleştiriyor. İftardan sonra şişkinliğe de neden olan ve kimi Önemli kilo alımına neden oluyor. Oruç tutarken nasıl beslenmek gerektiğini bilmeyenler için Medipol Esenler Üniversite Hastanesi’nden Uzman Diyetisyen Canel Öner Sayar, hususla ilgili olarak Yasemin.com’a Özel açıklamalarda bulundu. İşte ayrıntılar:

RAMAZANDA NASIL BESLENMELİ?

Sahura kalkmanın Kıymetli olduğunu belirten Uzman Diyetisyen Canel Öner Sayar, “Ezan vaktinden en az 1 buçuk 2 saat Evvel kalkmanız gerekiyor. Zira su içmeye de vakit kalması lazım Çabucak yiyip yattığımızda reflü üzere sindirim hastalıkları oluşabiliyor. Bu nedenle en mantıklısı Tekrar kilo denetimi sağlamak için sahur ve iftar olacak formda 2 öğün yapmak ve bir de iftardan 2 saat sonrasında minik bir Uzaklık öğün yapmak. Burada da aslında meyve tüketimini öneriyoruz.”

Ramazanda nasıl beslenmeli

Sayar; iftarda ve sahurda dikkat edilmesi gerekenleri Biricik tek sıralıyor. İşte en Fazla merak edilen o sorular;

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir