Hz. Yusuf dizisi konusu nedir, oyuncuları kimlerdir? Hz. Yusuf dizisi nerede çekildi?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 21, 2023 Yorum Yok

Kanal 7 ekranlarında izleyenlerle buluşan Hz. Yusuf dizisi duygusal konusu ve başarılı oyunculuk performansıyla ağır İlgi görüyor. Bilhassa devrin kurallarını yansıtan dekor, kıyafet ve Cazibe alanlarıyla ön plana çıkan üretimi izleyenler Cazibe yerlerinin nerede olduğunu merak ediyor. Pekala Hz. Yusuf dizisi nerede çekildi? İşte ayrıntılar…

Ramazan ayının vazgeçilmez üretimlerinden biri haline gelen Hz. Yusuf dizisi, göz yaşartan konusu ve etkileyici oyunculuk performansıyla her kısmında izleyenleri Kanal 7 ekranlarına kilitliyor. Hz. Yusuf’un (as) ömründe yaşadığı olayları gözler önüne seren 2008 üretimi dizi, yıllar geçmesine Karşın 7’den 70’e herkesten ağır İlgi görüyor. İranlı aktör Mustafa Zamani’nin başrolünde oynadığı üretimle ilgili her ayrıntı merak konusu haline gelirken izleyiciler ‘Hz. Yusuf dizisi nerede çekiliyor?’ sorusuna Karşılık aramaya başladı. Gelin, kalplere dokunan hikayesiyle isminden Laf ettiren Hz. Yusuf dizisinin Cazibe yerlerini Bir arada adım adım öğrenelim.

HZ. YUSUF DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Yusuf Peygamber’in Kuran-ı Kerim’de anlatılan Ömür hikayesini ekranlara yansıtan Hz. Yusuf dizisi, Hz. Yusuf’un çocukluğundan gençliğine kadar hayatının her periyodundan Kıymetli anları içerisinde barındırıyor. Hz. Yakup’un en Ufak oğlu olan Yusuf’un gördüğü bir Hayal sonucu kardeşleri tarafından kuyuya atılmasıyla başlayan olaylar, Hz. Yusuf’un bir kervanla Mısır’a götürülmesi ve köle olarak satılmasıyla gelişmektedir.

Hz Yusuf dizisi

Peygamberler tarihinde hoşluğu ve güzelliğiyle bilinen Yusuf, genç yaşlarda padişahın karısı Züleyha’nın dikkatini çekmiş ve Züleyha’nın aşkını reddedince iftiraya uğramıştır.  Züleyha, Yusuf’un kaçması üzerine Yusuf’un gömleğini arttan çekerek zorlayınca Züleyha’nın kocası bu durumu görmüş, Züleyha da Yusuf’un kendisine bilerek saldırdığını söylemiştir.

Hz Yusuf dizisi konusu

Bunun üzerine uzun yıllar zindana mahkum edilen Yusuf, bir gün zindan arkadaşlarının hayalini tabir eder. Hayalin hakikat çıkmasıyla zindandan kurtulan adam, yıllar sonra hükümdarın düşünü yorumlatmak için Yusuf’u hatırlar. Hükümdarın düşünü hakikat yorumlayan Kral, Yusuf’u Mısır maliyesinin başına getirir. Yaşananlardan sonra kardeşleriyle Mısır’da karşılaşan Yusuf’un hikayesi kalplere dokunmaktadır.

Hz Yusuf dizisinde olanlar

HZ. YUSUF DİZİSİ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Yönetmenliğini ve senaristliğini Faracullah Selahşur’un üstlendiği başarılı üretim, dram, tarihi ve dini cinsindeki İran televizyon dizisidir. Hz. Yusuf’un çocukluğunu oynayan Seyyed Hossein Jafari ve gençlik yıllarını oynayan Mustafa Zamani dizinin başrol oyuncuları olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Hz Yusuf dizisi oyuncuları

Öte yandan Mahmoud Pak Niat, Katayoun Riahi, Jafar Dehghan, Jahanbakhsh Soltani, Rahim Noroozi, Zehir Yari, Javad Taheri, Elham Hamidi, Mahvash Sabrkan, Esmail Soltanian, Mohammad Poursattar ve Fereshteh Sarabandi üzere isimler dizinin takımında yer almaktadır. 

Hz Yusuf dizisi oyuncu kadrosu

HZ. YUSUF DİZİSİ NEREDE ÇEKİLDİ? HZ. YUSUF DİZİSİ ÇEKİM YERLERİ

Hz. Yusuf dizisinin Cazibe yerlerine dair Kesin bir bilgi olmamakla birlikte İran’da dev bir platoda çekildiği bilinmektedir. Dizinin çekildiği plato, Hz. Yusuf’un yaşadığı periyodun koşullarına nazaran eksiksiz bir biçimde tasarlanmıştır. Ayrıyeten İran’da yer Meydan plato ve ovalar da dizinin çekimlerinin yapıldığı en önemli yerler olarak bilinmektedir. 

Hz Yusuf dizisi Cazibe yerleri

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir