Gözde Et Büyümesi Nedir, Belirtileri ve Tedavisi

Sağlık Eyl 12, 2022 Yorum Yok

Gözde Et Büyümesi Nedir

Öncelikli sorumuz bunun neden olduğudur. Çoğunlukla erkeklerde görüldüğü belirtilen bu problem aşırı sıcak ve nemli bölgelerde kendini göstermeye başlayan bir rahatsızlıktır. İlerleyen dönemlerinde ameliyat edilmesi gereken ama tıbbın ilerleme göstermesi ile birlikte başlangıçtan itibaren cerrahi bir operasyonla alınabilen bir hastalıktır.

Adından da anlaşılacağı üzere çoğunlukla gözün buruna yakın bölgelerinde başlayan ve gitgide gözün görme bölgesine doğru ilerleyen bir et büyümesidir. Pterijium olarak veya halk arasında bilinen adıyla gözde kuşkanadı adıyla da bilinmektedir.

Gözde Et Büyümesi Belirtileri Nelerdir

Öncelikle kızarıklık, kaşıntı güneş ışığına bağlı olarak ağrı şeklinde ortaya çıkabilir. Büyüklüğüne yayılma hızına bağlı olarak görme problemleri de ortaya çıkarabilir. Göze et yürümesi çoğunlukla başlangıç aşamasında göz damlaları ile tedavi edilebilmektedir. Bunun dışında göz doktorundan destek almaksızın tedavi arayışı içerisine girmek sadece ve sadece rahatsızlığının artmasına neden olacaktır.

Gözünüzde uzun süreli kaşıntı, ağrı varsa sık sık gözlerinizin kanlandığını düşünüyorsanız vakit kaybetmeksizin bir göz doktorundan destek alabilirsiniz. Bu problemin henüz çok küçük boyutlarındayken ortadan kaldırılması açısından son derece önemli bir adım olacaktır.

Gözde Et Büyümesi Bitkisel Tedavi

Bu konuyu özellikle başlık olarak ele almak istedim ki şu ana kadar hem doktorlar açısından hem de araştırmalara bakılacak olursa gözde et büyümesinin bitkisel olarak tedavisinin mümkün olmadığını belirtmek isterim. Bu rahatsızlığın yukarda verilen belirtilerinin ortadan kaldırılarak tedavi edilmesi gerekmektedir. Bu tedavi yöntemi ise bir göz doktoru tarafından yapılmalıdır. O sebepten göz rahatsızlığı gibi son derece önemli rahatsızlıklarda henüz başlangıç aşamasındayken önleminizi almanız durumunda sorunu daha da büyütmeden çözmeniz mümkün olmaktadır.

Gözde Et Büyümesi Tedavisi

Çoğunlukla bahsettiğimiz gibi bu rahatsızlığın tedavi edilmesi için uygulanan en önemli yöntem rahatsızlığın boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Eğer çok ileri değilse göz damlaları ve bir takım yardımcı ilaçlarla önüne geçmek mümkün olabilir. İlerlemesi halinde yani önüne geçmenin mümkün olmadığı durumlarda da cerrahi operasyon düşünülmektedir. Yine de başlangıcından itibaren bir uzmandan destek alarak gözde et büyümesi konusunda destek alabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir