Gnocchi patatessiz yapılabilir mi? İşte İtalyan mutfağının lezzeti gnocchi

Beslenme Mar 09, 2023 Yorum Yok

İtalyan mutfağının bir kesimi olan gnocchi hamur tatlısı olarak geçmektedir. anne gerecinden biri olan patates, buğday, un ve yumurta kombinasyonu ile oluşan Ufak hamur topakları ile yapılır. Pekala gnocchi patatessiz yapıla bilir mi? İşte İtalyan mutfağının lezzeti gnocchi…

Niyokki halinde okunan ve farklı bölgelerde, farklı tanımlarla yapılan gnocchi, İtalyan mutfağına mahsus bir çeşit hamur tatlısıdır. Un, yumurta, buğday ve anne gereci olan patatesle harmanlanan gnocchi, ekseriyetle tuzlu kaynayan suda pişirilir. Çorba ya da makarna formunda de yenilen gnocchi, anne yemeklerin yanında garnitür olarak da tercih edilmektedir. Kekik, petso, eritilmiş tereyağı ve Türlü soslarla lezzetlendirilir. Çağdaş bir Yemek olan ve görünüşüyle iştah açan gnocchi’yi evlerinizde de çarçabuk yapabilirsiniz. Pekala anne gereci patates olan bir gnocchi’yi patatessiz denediniz mi? Haydi gelin İtalyan mutfağının gözdesi gnocchi patatessiz yapılıyor mu yapılmıyor mu bakalım.

Gnocchi patatessiz yapılabilir mi?

PATATESSİZ GNOCCHİ YAPILABİLİR Mİ?

Evet patatessiz gnocchi yapmak mümkün. İtalya’nın her yerinde patatessiz gnocchi çeşitlerine rastlanabilmektedir. Ve hatta patatessiz gnocchi yapmak zahmetli ve Vakit Müşteri bir süreç olan patatesli gnocchi yapmaktan Fazla daha kolay. Patatesleri soyma, haşlama ya da kaynatma üzere bir sıkıntınızı olmayacağı patatessiz gnocci’leri hazırlamak için yapmanız gereken Biricik şey 20 dakika üzere kısa bir müddette bir kase gnoccilere haşlamak olacak.

Gnochi

MALZEME:

Ilık su

Un

Biraz zeytinyağı gerekebilir

Gnocchi

YAPILIŞI:

Malzemeler pürüzsüz bir kıvama gelinceye kadar yoğurun

 Elde ettiğiniz hamuru  ikiye bölün ve rulo haline getirin 

Gnocchi yapılışı

Küçük kesimler halinde kesin

Gnocchi’leri kaynayan suda yüzeye çıkana kadar birkaç dakika pişirin

Gnocchi nasıl yapılır

Ardından kepçe yardımıyla sudan çıkarın

En sevdiğiniz soslarla servis edin

Gnocchi

Afiyet Olsun…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir