Genç ve Her Daim Güzel Olmak İçin Bol Bol Su İçin!

Sağlık Eyl 09, 2022 Yorum Yok

Suyun günümüz şartlarında ne kadar yararlı bir şey olduğu tartışmasızdır. Vücudunuzun %70’i sudan oluşmaktadır. Su kesinlikle tüketilmesi önemli ve tüketilmediği takdirde çeşitli sağlık sorunlarına yol açan bir tür içecektir. Uzmanlara göre su içmekte olan yaşam sürmek yavaş olarak intihar etmeye benzer. Bunun sebebi de susuz kaldığınız da bedeniniz içerisinde bir tür su savaşı oluşmaktadır. Vücudunuzda böbrek, kalp, mide, karaciğer, beyin ve deri benzeri organların sürekli  suya ihtiyaçları bulunmaktadır. Susuz kaldığınız takdir de bedeninizden dışarı atılması gereken bazı toksitler dışarıya atılmazlar. Bu esnada da bu benzeri maddeler bizleri zehirlemeye başlar. Yine bunlara ek şekilde su tüm hücrelerimizde bulunmuş olduğu benzeri cilt hücrelerimizin içinde de bulunmaktadır. Cildinizde gençlik oluşturacak, hoşluk getirecek ve cildinizin çekici gözükmesini sağlayacak maddelerden biri mutlaka sudur. Bu sebeple özellikle belirtmek gerekirse genç kalmak isterseniz kesinlikle çok derece de su yemeniz gereklidir.

Suyun Baş Görevi Taşıyıcılıktır

Suyun görevi taşıyıcılıktır. Bütün hücrelerimize ihtiyaç duyulan gıda ve oksijenleri ulaştırıyorken birebir anda vücutta ortaya çıkan toksit maddeleri de ter ve idrar beraberinde uzaklaştırmaktadır. Bu sebeple de su kimyasal, fiziksel özellikleri nedeni beraberinde hava ısısına göre bünyemizin ısısını da iyi orantı da sabitlemektedir. Ek şeklinde de eklemlerinizin sağlıklı kalmalarını, kaygan olmalarını da su sağlamaktadır. Bu sebeple suyu sürekli olarak mutlaka yemeniz gereklidir. Suyun kalorisi de bulunmamaktadır. İçildiğinde tokluk hissi oluşturduğu için zayıflamaya da önem arz eden ölçü de yardım eder.

Böbreklerde Hasar Oluşuyor!

Yeterli seviyelerde da su yenilmemesi beraberinde böbrekler de kalıcı bazı hasarlar oluşur ve böbreklerimiz iflas edebilmektedir. Yine yeteri oranlar da su içilmediği takdir de vücut dışına atılması önemli bazı atıklar böbrekler tarafından atılamaz ve karaciğer de bunları zorunda bir olarak filtreler. Bu sebeple de karaciğere ekstra yoğun bir yük biner ve gene bedeniniz içerisinde yağ depolama seviyeleri de önem arz eden oranlar da yükselir. Vücudunuzun gene en büyük ve en fazla bakıma ihtiyaç duyduğu organ derimiz şekilde bilinir. Susuzluk sonucu şekilde cildimiz de kuruluklar oluşabiliyor. Bu sebeple her şey için kesinlikle su içmelisiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir