Tag

Su Bardağı

Kıyır kıyır Maraş çöreği tarifi! Maraş çöreğinin içinde ne var?

Beslenme May 11, 2023 Yorum Yok

Yöresel lezzetlerimizden biride Maraş vilayetimizin kıyır kıyır Maraş çöreği, Osmanlı’dan günümüze kadar gelen bu atıştırmalık ikramlık; Tatlı, tuzlu, cevizli, susamlı ve daha birçok farklı biçimde damak zevkine hitap ediyor. Lezzetli atıştırmalık arayanlar için buyurun Maraş çöreğinin tanımına…

Ejder tatlısı nasıl yapılır? Ejder meyvesi görünümünde yapılan bu kolay tatlıya bayılacaksınız!

Beslenme Mar 18, 2023 Yorum Yok

Dokusu ve içerisinde bulundurduğu Ufak Siyah tohumlarıyla ejder meyvesi, kiviye benzemektedir. Hafif bir tada sahip olan Ejder meyvesinin tatlısı ise bir o kadar lezzetlidir. Bugün sizlere üretimi epeyce kolay olan ejder meyvesini anımsatan tatlı tanımı vereceğiz. Pekala ejder tatlısı nasıl yapılır?

Kuru fasulye ıslatmadan nasıl yapılır? Islatmadan etli kuru fasulye nasıl kolay pişer?

Beslenme Şub 25, 2023 Yorum Yok

Bir gece evvelden ıslatılan kuru fasulyenin, ıslatılmadan da pişirilebileceğini söylesek inanır mısınız? İşte ıslatılmasa bile lezzetinde asla ödün vermeyen kuru fasulyenin tanımını sizler için derledik. Pekala Kuru fasulye ıslatmadan nasıl yapılır? Islatmadan etli kuru fasulye nasıl kolay pişer?

En kolay havuçlu cevizli kek nasıl yapılır? Tam kıvamında havuçlu cevizli kek tarifi

Beslenme Oca 09, 2023 Yorum Yok

Çay saatinden ne yapsam diye düşünüyorsanız bu Tanım tam size nazaran… Yüzyıllardır mutfaklarda pişirilen havuçlu cevizli tarçınlı kek adeta damaklarda iz bırakıyor. İçerisindekilerden Dolayı hayli sağlıklı olan bu kek konuklarınız de vazgeçilmezi olacak. En kolay havuçlu cevizli tarçınlı kek tanımını sizlerle paylaşıyoruz.