Tag

spor

Oruç tutulurken spor yapılmalı mı? İftardan sonra spor yapmak…

Son vakitlerin en Fazla akıl karıştıran bahislerinden biride ramazan ayı geldiğinde orucun, spor yapmaya Mani olup olmaması konusu oluyor. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Atlet Sıhhati Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nurzat Elmalı, Oruç tutulurken spor yapılmalı mı? soruların karşılığını verdi.

Oruç tutulurken spor yapılmalı mı? Spor yapmak orucu engel mi? İftardan sonra spor yapmak…

Son vakitlerin en Fazla akıl karıştıran mevzularından biride ramazan ayı geldiğinde orucun, spor yapmaya Mani olup olmaması konusu oluyor. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Atlet Sıhhati Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nurzat Elmalı, Oruç tutulurken spor yapılmalı mı? Spor yamak orucu Mani mi? soruların karşılığını verdi.

Kramplar İçin Bitkisel Tedavi

Sağlık Eyl 07, 2022 Yorum Yok

Kramplar kişilerde kısa süreli olarak ortaya çıkan ancak vücuda müthiş bir ağrı veren ve geçen bir durumdur. Kramplar aniden fazla terleme ya da oksijen eksikliği gibi nedenlerle görülmektedir. Ayrıca ani kas toplanması ve vücuttaki tuz oranının düşmesi de kramplara neden olmaktadır. Kaslar kramp zamanında zarar görür ve kasılır. Kramp geldiği zaman kasları kuvvetlendirmeli ve esnetmelisiniz. Ayrıca ovmak da işe yarayacaktır….