Emine Erdoğan: Malatya’da depremden etkilenen kardeşlerimizle bir araya geldik

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 22, 2023 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, sarsıntıdan etkilenen bölgelerden Malatya’da depremzedelerle iftar yaptı. O anlara dair paylaşım yapan Emine Erdoğan, “Dayanışma ve kardeşlik bağının somut örnekleri arttıkça afetin izlerinin daha süratli silineceğine yürekten inanıyorum.” dedi.

Ramazan boyunca sarsıntılardan etkilenen bölgelere giderek depremzedelerle Birlikte iftar sofrasına oturan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan evvelki akşam Malatya’da afetzedelerle bir ortaya geldi. Bayan ve çocuklarla yakından ilgilenen Emine Erdoğan, Twitter hesabından o anlara dair görüntülü paylaşım yaptı.

Emine Erdoğan Malatyadaki depremzede vatandaşlarla birebir sofrada buluştu

“GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTUK”

Erdoğan, Malaya iftarına ait şu sözlere yer verdi:

“Malatya’da sarsıntıdan etkilenen kardeşlerimizle bir ortaya geldik. Tebessüm eden yüzleri, İçten karşılamaları, kuvvetli yürekleri umutlarımızı tazeliyor.

Doğanşehir’de depremzede esnafımız için kurulan çarşı konteyner kenti ziyaret ederek, güzel işler diledim. Market, giysi, kırtasiye üzere Temel gereksinimlere yönelik kurulan çarşı ile hem kentimizin iktisadının hem de toplumsal hayatın canlanacağını Ümit ediyorum.

Dayanışma ve kardeşlik bağının somut örnekleri arttıkça afetin izlerinin daha süratli silineceğine yürekten inanıyorum.

Günün sonunda depremzede vatandaşlarımızla gönül sofrasında buluştuk. Şiddeti, 85 milyonun kalbinde hissedilen zelzelenin etkilediği kentlerimizi omuz omuza ayağa kaldıracağız.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir