TRT ortak yapımı “Mannu Çanakkale’de” bugün itibariyle beyazperdede!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 22, 2023 Yorum Yok

Sevimli bir koala olan Mannu’nun, sahibi William ile Birlikte çıktığı macera dolu serüveni anlatan TRT ortak üretimi “Mannu Çanakkale’de” sinemasının İstanbul’da gerçekleşen galasının akabinde bugünden itibaren beyazperdede izleyiciyle buluşuyor.

Önceki gün İstanbul’da düzenlenen galayla birinci gösterimi yapılan “Mannu Çanakkale’de” animasyon sineması bugün beyazperdede sinemaseverlere açıldı. Sempatik bir koala olan Mannu’nun, sahibi William ile Bir arada Avustralya’dan Çanakkale’ye uzanan macera dolu eğlenceli serüvenini mevzu Meydan TRT ortak imali “Mannu Çanakkale’de” sinema bugün bütün Türkiye’de vizyonda.

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen galaya Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Meydan Lideri İsmail Kaşdemir, TRT İdaresi, sinemanın genel direktörü Nurullah Yenihan, Üretimci Kemal Bilal Aydın ve Fazla sayıda davetli iştirak sağlamıştı.

Mannu Çanakkaledenin galası yapıldı

“ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN TRT ARACILIĞIYLA istikbal JENERASYONLARA AKTARILMASI ÖNEMLİ”

Galaya konuk olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, basın mensuplarına yaptığı açıklamada Türkiye’de sinema dalının ve animasyon yapımlarının Önemli kademeler kaydettiğini söyledi. Ersoy, TRT ortak üretimi “Mannu Çanakkale’de” filminin fragmanlarından yola çıkarak yapım kalitesini beğendiğini, Türk sinema ve animasyon bölümünün gelmiş olduğu noktanın memnuniyet verdiğini belirtti.

Çanakkale Zaferi’nin birliktelik ruhunun çocuklara aşılanması, istikbal jenerasyonlara aktarılması açısından bu sinemanın Fazla manalı ve Değerli olduğunu söyleyen Ersoy, “Tabi bunun TRT ve sinema üzerinden istikbal kuşaklara, istikbal toplumlara yayılması ayrıyeten manalı. Biz bakanlık olarak bu çalışmalara verdiğimiz dayanağa arttırarak devam edeceğiz. Bu sinemanın farklı özellikleri var. Bir çocuklarımıza Ufak yaştan çizgi sinema vasıtasıyla tarihimizi geçmişimizi öğretmek. Ayrıyeten bu bölgelerimizi tanımalarını sağlamak Fazla manalı ve değerli.” ifadelerini kullandı.

Mannu Çanakkaledenin konusu nedir

CUMHURİYET’İN 100. YILINA özel MANALI BİR ANİMASYON FİLMİ

TRT ortak imali “Mannu Çanakkale’de” sineması, şirin bir koala olan Mannu’nun, sahibi William ile Birlikte Avustralya’dan Çanakkale’ye uzanan macera dolu eğlenceli serüvenini bahis alıyor.

Cumhuriyet’in 100. yılında “Çanakkale Zaferi”ni farklı ve manalı bir lisanla izleyiciye aktaran imal, TRT Çocukun uzman psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve içerik editörlerinin de katkılarıyla üç boyutlu animasyon çeşidinde hazırlandı.

MANNU ÇANAKKALE’DE SİNEMASININ KONUSU NEDİR?

“Mannu, Avustralya’da yaşayan sempatik ve evcil bir koaladır. Sahibi William’ın Aka dedesi ise Çanakkale’de savaşmıştır. William, ‘Anzak Günü’ anma merasimlerine katılmak için bir gemi ile yola çıktığında Mannu da gizlice onun sırt çantasına saklanır. William’ın dedesinden ona Hatıra kalan madalyonun Üzücü adamlar tarafından çalınmasıyla Mannu, madalyonu kurtarmak için William’dan başka düşer. Mannu böylelikle kendini hiç bilmediği bir ülkede ona eşlik eden polis teşkilatı mensubu Ayşe, köpeği minik, kedi Boncuk, Cevher Nine, peşindeki Hary ve Gary’nin de iç olduğu bir maceranın içinde bulur.”

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çanakkale Tarihi Meydan Başkanlığı’nın da desteklediği, TRT ortak üretimi “Mannu Çanakkale’de” 14 Nisan’da bütün Türkiye’de sinemalarda izleyiciyle buluşacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir