Doğuş’un 5 kuruş davasında karar!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 10, 2023 Yorum Yok

Şarkıcı Doğuş bir mühlet Evvel kendisine ilişkin olan bir şarkıyı taklit ettiği gerekçesiyle müzikçi Bilal Sonses’e tazminat davası açmıştı. Doğuş’un açtığı davada kara verildi.

Gamsız müziğiyle Aka bir çıkış yakalayan Doğuş, Bilal Sonses’in ‘Elin olamam’ isimli müziğinin giriş ve final kısmıyla, kendisinin ‘Bunun ismine Yürek derler’ isimli müziğinin giriş ve final kısmının birebir olarak kullanıldığı ileri sürerek mahkemeye başvurmuştu. 

“5 KURUŞLUK TAZMİNAT”

Avukat verme Salman aracılığıyla sunulan dava dilekçesinde “Davalı Bilal Sonses müzakere süreci biter bitmez ‘Elin olamam’ isimli yapıtı kendisine ilişkin YouTube hesabında gizlemiştir. Müvekkilim kendisinden müsaadesiz bir halde yapıtının değiştirilmesi sebebiyle Aka keder yaşamıştır. Bu formda emeklerinin boşa gittiğini düşünerek manevi ziyan görmüştür. Bu yüzden 5 kuruşluk manevi tazminat talep ediyoruz” denilmişti.

KARAR VERİLDİ

Davacı Doğuş’un avukatı verme Salman ise ”Bahsi geçen eser YouTube platformunda Laf ve müzik Bilal Sonses’e ilişkin olarak yayınlanmıştır. Davanın kabulünü talep ediyoruz” dedi. Mahkeme, yapılan incelemede Bilal Sonses’in ‘Elin olamam’ isimli müziğinin giriş ve final müziğinin Doğuş’a ilişkin ‘Bunun ismine Yürek derler ‘ isimli müzik ile birebir tıpkı olduğunu tespit etti. Mahkeme, Bilal Sonses’in Doğuş’a 5 kuruşluk manevi tazminat ödemesine karar verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Esra Ezmeci’den Hadise sözler! “Hesabı ödemeyen erkeğe hürmet duyulmaz…”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir