Depremde evin güvenli odası hangisi? Depremde evin en güvenli yeri neresidir?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 10, 2023 Yorum Yok

Deprem esnasında konutun inançlı bölgelerini bilmek ve buna Müsait devinim etmek alınabilecek en Değerli önlemlerin başında geliyor. Devrilen eşyalar ve sarsıntıdan korunmak ismine kesinlikle konutunuzda bu noktaları belirlemelisiniz. Pekala sarsıntıda meskenin sağlam odası neresi? Zelzelede hangi odalar daha inançlı? İşte ayrıntılar…

Kahramanmaraş ve Etraf vilayetlerde Aka bir yıkım ve dehşete neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki zelzeleler, bütün Türkiye’yi ayağa kaldırdı. 18 binin üzerinde can kaybının yaşandığı ve ağır yaralıların olduğu zelzele bölgesinde yıkıntı altında kalan vatandaşlar için arama-kurtarma çalışmaları bütün süratiyle devam ediyor. zelzele felaketinin akabinde birçok şahıs arama motorlarında “Depremde konutun en inançlı bölgesi neresi?” sorusunu araştırıyor. Özellikle Fazla katlı apartmanlarda yaşayan bireyler için hayati Ehemmiyet arz eden bu sorunun cevabını sizler için açıkladık. 

DEPREMDE MESKENİN EN İNANÇLI YERİ NERESİ? ZELZELEDE EN İNANÇLI ODA HANGİSİ?

Deprem anında meskenin içerisindeyseniz öncelikle panik olmamanız gerekiyor. Bu noktada sabitlenmemiş dolap, raf ve pencere üzere eşyalardan Irak durmalısınız. Sağlam olduğunu düşündüğünüz desteklenmiş masa, koltuk ve içi dolu sandık üzere muhafaza sağlayacak eşyaların yanına çömelerek ‘hayat üçgeni’ ismi verilen metodu oluşturmalısınız. Sarsıntı geçene kadar bu konumda beklemelisiniz.

Hayat üçgeni

Balkon, merdivenler ve dışarıya bakan duvar ve kapılar zelzele anında en tehlikeli alanlardır. Öte yandan apartmanların Hariç duvarları da zelzele anında hayati açıdan risk taşımaktadır. 

Depremde meskenin en inançlı yeri

Evinizde devrilebilecek eşyaların daha Çok olduğu odalar Aka risk taşımaktadır. zelzele anından bu oda ve alanlardan Irak durmaya İtina gösterin. Koridorlar çoğunlukla İç duvarlarla çevrili olduğu için öteki odalara oranla daha sağlamdır. 

Depremde yapılması gerekenler

Deprem anında konutunuzun en emniyetli alanını belirlemek yerine öncesinde bunu tespit etmeniz gerekiyor. zelzele olduğunda hangi odada olabileceğinize dair bütün olasılıkları kıymetlendirerek konut inançlı yerleri ailenizle Birlikte belirlemelisiniz.

Deprem anında konutun en inançlı odası neresidir?

DEPREM BİTTİKTEN SONRA NE YAPMALIYIZ?

Sarsıntı geçtikten Çabucak sonra ocak, fırın ve ısıtıcıları kapatın. Akabinde gaz ve su vanalarını da kapatarak artçı sarsıntılara Önlem olarak konutu Çabucak terk edin. Bilhassa artçı sarsıntılar hasarlı binalarda ziyana yol açtığı için katiyetle meskende kalma konusunda ısrarcı davranmayın.

Depremden sonra yapılması gerekenler

DEPREMDE hayat KURTARAN DAVRANIŞLAR

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir