Ateş nasıl yakılır? Kamp ateşi nasıl yakılır? Depremde soğuktan korunmak için kamp ateşi…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 10, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş’ta meydana gelen zelzele sonrası birçok konut yıkıldı. Enkazdan kurtulan bireylerin Olumsuz hava şartları nedeniyle hayatta kalmak için ve ısınmak için ateş yakmanın yollarını arıyor. Pekala zelzele bölgesinde güç hava koşullarında ateş nasıl yakılır? zelzele bölgesinden soğuktan korunmak için kamp ateşi yakmanın en kolay yolu…

Kahramanmaraş ve Yekün 10 vilayette meydana gelen 7.7 ve 7,6 şiddetindeki sarsıntıda meskenler yıkıldı. Zelzeleden kurtulan ve Ömür uğraşı veren birçok şahıs soğuktan korunmak için dışarda ateş yakmaya çalışıyor. Günlerdir süren Ömür gayretinde hayatta kalmak için verilen savaşta en kolay bir biçimde ateş yakmak için birkaç ayrıntı bilmeniz gerekiyor. Yanlışsız yolları uyguladığınız takdirde kendinizi ve sevdiklerinizi en azından kurtarma vazifelileri gelene kadar bir nebzede olsa soğuktan koruyabilirsiniz. İşte ateş yakarken bilinmesi gerekenler:

ATEŞ NASIL YAKILIR?

Sokakta kalan ve enkazdan çıkmayı başaran bireylerin güçlü kış kaideleri için Çabucak meskenin etrafında bulduğu odun modülleri Değnek kesimlerini bir ortaya getirmeli.

Daha sonra kampçılar tarafından sıklıkla başvurulan sürtünme prosedürüyle ateşi yakmaya çalışmalı. Bunu yapmak için topladığınız Ufak odun kesimleri yahut sopaları birbirine sürtün.

küçük kıvılcımlar elde edene kadar iki sopayı birbirine sürtmeye devam edin. Kıvılcımlar Menfaat çıkmaz bir kağıt modülü görürseniz onunla da daha Fazla alevlenmesini sağlayın.

Ateş nasıl yakılır

Daha sonra tutuştuktan sonra ateşi güçlendirmek için ateşe orta kalınlıkta sopalar atın.

Etrafta kolaylıkla kırılabilen kısım modüllerini yedekleyin ve azar azar ateşe ek edin. Sabaha kadar yanmasını sağlamak için daha Aka kütükler bulursanız onları yavaş yavaş ekleyin. 

Uzun sürecek bekleyiş için ateşin sönmemesi için Aralık orta Denetim edin.

Sevdiklerinizle Bir arada hayatta kalma uğraşında yakacağınız bu ateş hayati ehemmiyete sahip..

Depremden soğuktan korunmak için ne yapmalı

Bir öbür metot ise:

Kar ve yağmur yağan bir yerde ateş yakmaya çalışıyorsanız bir tenekeden yardım alabilirsiniz.

Bunun için bulduğunuz boş kullanılmayan teneke kutusunun içine sopaları sürtünme yoluyla yakıp ateş yakabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir