Cilt Yaralarına Ne İyi Gelir ve Nasıl Geçirilir?

Sağlık Eyl 09, 2022 Yorum Yok

Vücudumuzda oluşmakta olan bazı cilt yaraları bireylerin kendilerini daha kötü hissetmelerine neden olurlar. Bazı durumlarda acı vermeleri nedeni beraberinde bazı durumlarda da estetiksel açıdan kötü bir görünüme neden olabildikleri için tedavilerini bireyler bir an önce yapmak istemektedirler. Tabi bu yaraların arka planda bıraktıkları bir de izleri bulunmaktadır ki en kötüsü de bunlardır desek yeridir estetiksel açıdan. Bu izler bazı yaş sınırını aşmamış olan insanlara yapılabilen epilasyon, lazer tedavi teknikleri ile geçirilebilir. İnsanların cilt yapısını da daha yeni ve temiz hale sokabilmektedir. Tıp açısından tedavilerin yanı sıra bazı bitkisel çözümler de yara izlerini ortadan kaldırabiliyor.

Yara izlerine bitkisel karışım şeklinde;

  • 2 çorba kaşığı ceviz yaprağı
  • 1 çorba kaşığı gliserin

Yukarıda ki malzemeler beraberinde rahatça hazırlayabileceğiniz bir karışım beraberinde yara izlerini ortadan kaldıramasak dahi belli ölçülerde geçirebiliyoruz. Yara izleri tedavi etmekte olan bitkisel karışılar şeklinde de iki çorba kaşığı ceviz yaprağını hoş şekilde ezmeliyiz ve kür yapmalıyız. Diğer malzemelerimizden olan gliserin ve aloea verayı tam anlamıyla 3 damla biçiminde karışımımıza koymalıyız. Bu karışımın kaliteli şekilde yara izlerine çok iyi gelmesi amacı beraberinde birkaç hafta uygulayabiliriniz. Bunlara ek olarak karışım hazırlanırken iyi karıştırılması gerekmektedir. Bu karışımı birkaç hafta buzdolabında saklayabilirsiniz. Lakin 1 haftayı geçmezse daha iyi olmaktadır. Bunun nedeni 2. Hafta sonra kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu kürü yara izlerine uyguladıktan sonrasında olabildiğince kısa bir zamanla iyileşmeleri fark edebilirsiniz. Lakin bu kür biterse gene birebir olarak hazırlayabilir ve bir müddet sonra yara izlerine uygulayabilirsiniz.

Karışımın Uygulanma Şekli

Karışımın uygulanma biçimine gelecek olursak yüz bölgesi en önem arz eden organlarımızın bulunmuş olduğu noktadır ve en titiz olan kısımdır. Yüzümüzün üstünde oluşmakta olan bazı yara izleri de titiz olarak tedavi edilebilmektedir. Göz, burun ve kulak benzeri olabildiğince önemli bölgelere tedavi edici teknikler ile etkileşim sağlanabilir. Yüzümüzde oluşan bazı yaralar, kuvvetli yağlar ve aynısı kremler beraberinde onarılabilmektedir ve daha büyük olan yaralara da vücut kısımlarından alınan bazı dokular eklenebiliyor ve olabildiğince kaliteli tedaviler sağlanabiliyor.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir