Cilt Bakımı İçin Öneriler

Güzellik Eyl 11, 2022 Yorum Yok

Gerek dış etkenlerden gerekse yaş etkilenmesinden dolayı eski görünümünü kaybedip yaşlı ve yorgun bir görünüme bürünen yüzlere yüz güldürecek maske tarifleri ile merhaba diyoruz. İlk olarak siyah noktalar için maske tarifi ile başlayalım.

Maske için gerekli malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 adet limon
  • 1 yemek kaşığı mısır unu

Hazırlanışı:

Derin bir kâsenin içerisine ilk olarak yoğurdu ve sonrasında mısır ununu koyalım. Bir rende yardımı ile limonun kabuğunu da kâsenin içerisine rendeleyelim ve malzemeyi iyice karıştıralım. Krem haline gelmiş olan karışımı masaj yaparak yüze sürelim. Sürme esnasında yapılacak olan en doğru masaj yöntemi ise saat yönünde uygulama yapmaktır. Yine maskenin uygulanması aşağıdan yukarıya yönünde olur ise cilt sarkmasının da önüne geçilebilir. Maske yüzde 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkanıp havlu ile kurulanabilir. Bu maskenin ardından açılmış ve temizlenmiş olan gözenekleri sıkılaştırmak içi gül suyu ile silinebilinir.

Siyah Noktalar İçin Türk Kahvesi Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt canlandırıcı maske için malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı yulaf unu

Hazırlanışı:

Bir kâsenin içerisine ilk olarak balı ve yoğurdu koyalım bu iki malzemeyi macun kıvamı alana kadar karıştıralım. İyice karışmış olan malzemenin içerisine yulaf ununu da ilave edip bir süre daha karıştıralım. Cilt canlandırıcı maske kullanıma hazır olduğunda maskeyi masaj eşliğinde cilde uygulayalım ve 20 dakika boyunca ciltte kalmasını bekleyelim. Verilen sürenin ardından maskeyi ılık su yardımı ile iyice temizleyelim ve bakımı sonlandıralım.

Cildi Canlandırmak İçin Bal Maskesi Nasıl Yapılır?

Yumuşacık bir cilt isteyenler için maske malzeme listesi:

  • 1 adet limon
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 çorba kaşığı bal

Hazırlanışı:

Kâse içerisine ilk olarak balı ve sonrasında zeytinyağını ilave edip, üzerine bir limonun suyunu koyalım. Bu malzemeyi bir karışım halini alana kadar çırpalım ve hazır hale geldiğinde yumuşacık bir cilt için karışımı masaj eşliğinde cilde sürelim. 10 dakika ciltte kalan karışımı ılık su ile ciltten temizleyelim. Yumuşacık bir yüz için bu maskeyi haftada en az bir defa yapmanız önerilir.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir