Bahar Kapıda bu hafta Osmaniye’nin Düziçi ilçesine konuk oluyor!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 09, 2023 Yorum Yok

Kanal 7 ekranlarının ilgiyle takip edilen programı Bahar Kapıda, her hafta 7’den 70’e herkesi ekran başına toplamaya devam ediyor. Bahar Gelir’in sunumunu üstlendiği program bu hafta Osmaniye’nin Düziçi ilçesine konuk olacak.

Her hafta Bahar Gelir‘in renkli sunumuyla Kanal 7 ekranlarında izleyenlerle buluşan “Bahar Kapıda”, Türkiye’nin el değmemiş hoşluklarını keşfetmeye devam ediyor. Herkesten ağır İlgi gören program bu hafta Osmaniye’nin Düziçi ilçesine konuk oluyor. 

Bahar Kapıda

Harun Reşit Kalesi, Saman Kalesi, Kurtlar Kalesi, Taş Köprü, Haruniye Kaplıcaları ve Düldül Dağı ile nam salan Işık Dağları’nın eteklerinde yer Meydan Düziçi ilçesine konuk olan Bahar Kapıda grubu birinci olarak soluğu Elif ve Ömer çiftinin düğününde aldı. Osmaniye düğünlerinin geleneklerini öğrenen Bahar Gelir, gelin ve damadın memnunluğunu ekran başındaki izleyenlerle paylaştı. 

Bahar Gelir

Görüntüsüyle dikkatleri üzerine çeken Osmaniye’nin ünlü dikenli inciri nam-ı diğer Pabuç İncirini tatmayı ihmal etmeyen Bahar Gelir, sarı, yeşil, turuncu ve pembemsi tonlarda renkleri olan incirin tadına hayran kaldı. Akabinde Osmaniye yöre halkında “Bayram Kömbesi” olarak isimlendirilen yöresel Osmaniye kömbesinin de tadına bakan Gelir, Osmaniye lezzetleri öve öve bitiremedi. 

Pabuç İnciri

Son olarak Düziçi’nin güzide bayanlarının yanına giden Bahar Kapıda takımı, Osmaniye denildiğinde akla birinci gelen lezzetlerden biri olan haşlanmış yer fıstığı hakkında merak edilen bilgileri öğrendi. Yararları saymakla bitmeyen haşlanmış yer fıstığının nasıl yapıldığını da öğrenen Gelir, tadına da tam puan verdi. 

Haşlanmış yer fıstığı

Anadolu’nun her köşesinden hayatlar, kıssalar ve sohbetlerin ekranlara taşındığı ‘Bahar Kapıda’nın yeni kısmı Cumartesi günü Kanal 7 ekranlarında…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir