Aralık ayında vizyona girecek filmler nelerdir? 2022 Aralık ayı filmleri

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 09, 2023 Yorum Yok

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmez aktivitelerinden biri olan sinemaya gidip hoş bir sinema eşliğinde keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Aksiyondan drama, animasyondan güldürüye kadar pek Fazla tıpta sinemanın vizyona girdiği Aralık ayı sinemalarını sizler için Biricik tek listeledik. Pekala Aralık ayında hangi sinemalar vizyona girdi? 2022 Aralık ayı vizyondaki sinemalar nelerdir? İşte ayrıntılar…

Yeni yılın habercisi Aralık ayıyla birlikte kış mevsiminin göz kamaştıran dokusuna da “merhaba” diyoruz. Soğuk havaların dört bir yanda hissedildiği bu günlerde çoklukla kapalı yerlerde aktiviteler yapmaya İtina gösteriyoruz. Siz de aileniz ve dostlarınızla hem kaliteli vakitler geçirmek hem de cümbüşün tadına varmak isterseniz sinema salonları tam da aradığınız yer olabilir. Sıcacık patlamış mısır eşliğinde apayrı dünyaların kapılarını aralayabileceğiniz Aralık ayının en hoş sinemalarını sizler için derledik. Gelin, Aralık ayının en düzgün üretimlerini Birlikte mercek altına alalım. 

2022 ARALIK AYINDA VİZYONA GİREN FİLMLER

  • AVATAR: SUYUN YOLU

Avatar: Suyun Yolu sinema afişi

VİZYON TARİHİ: 16.12.2022

SÜRE: 190 DAKİKA

TÜR: AKSİYON

2009 yılında vizyona giren birinci sinemasıyla dünyanın en Fazla hasılat yapan sineması unvanına sahip olan “Avatar”, 13 Yıl sonra ikinci sinemasıyla beyazperdede izleyenlerle buluşuyor. Direktör koltuğunda James Cameron‘ın oturduğu devam halkasında Pandora kozmosun daha Evvel hiç görülmeyen istikametleri gözler önüne seriliyor. Birinci sinemanın başrolleri Sam Worthington ve Zoe Saldana‘nın tekrar sinema severlerin karşısına çıkacağı “Avatar: Suyun Yolu” sinemanın kadrosunda Kate Winslet, Sigourney Weaver, Van Diesel üzere dünyaca Ünlü yıldızlarda yer alacak.

Avatar sinemasından kareler

Kendi ailesini kuran Jack ve Neyriti’nin çocuklarıyla Bir arada yuvalarını terk etmek zorunda kalmasıyla başlayan kıssa, Pandora’nın farklı bölgelerinde geçen çabayı izleyenlerle buluşturacak. 

  • ÇAKALLARLA DANS 6

Çakallarla Dans 6 sinema afişi

VİZYON TARİHİ: 02.12.2022

SÜRE: 116 DAKİKA

TÜR: KOMEDİ

Yönetmen koltuğunda Murat Şeker’in oturduğu “Çakallarla Dans 6” sineması yerli sinema sevenler için mükemmel bir tercih olacaktır. Çakallarla Dans 5’in devam sineması olan üretimin başrollerinde Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar ve Murat Akkoyunlu üzere birbirinden başarılı oyuncular yer almaktadır. 2 Aralık tarihinde vizyona girecek olan üretimde takımın maceraları bu Kez Yurt dışına taşınıyor. Sinemanın çekimlerinin bir kısmının Yunan adası Kos’ta gerçekleştiği biliniyor.

  • FABELMANLAR

Fabelmanlar sinema afişi

VİZYON TARİHİ: 02.12.2022

SÜRE: 151 DAKİKA

TÜR: DRAM

“Schindler’in Listesi”, “Batı Yaka’nın Hikayesi”, “Jaws” ve “Jurassic Park” gibi dünya çapında fenomen olan sinemalara imza atan Steven Spielberg‘ın direktörlüğünü üstlendiği ve onun çocukluğundan izlerin taşındığı “Fabelmanlar” ümit dolu bir sinema izlemek isteyenlerin tam da aradığı imal olacaktır. 

Fabelmanlar sinemasından bir kare

 II. Dünya Savaşı sonrasında, Arizona’da mütevazı bir ailede büyüyen Sammy Fabelman‘ın sinemaya duyduğu Aka tutkuyu adım adım işleyen sinemada Ufak çocuğun ailesinde yaşanan gelgitlerin üstesinden gelmek için sarf ettiği Çaba gözler önüne seriliyor. 

  • YUNUS ÇOCUK

Yunus Çocuk sinema afişi

VİZYON TARİHİ: 02.12.2022

SÜRE: 85 DAKİKA

TÜR: ANİMASYON

Animasyon severlerin bayılarak izleyebileceği “Yunus Çocuk”, çocuklarınızla Aralık ayında sinemaya gitmeniz için en hoş Sebep olacaktır. Yönetmenliğini Andrey Goglev ve Mohammad Kheyrandish‘in üstlendiği üretim, okyanusta balıklarla büyüyen bir bebeğin kendi gerçeğini arama kıssasını mevzu ediniyor. Kendisinin insan olduğunu hiç ayrım etmeyen ve Nana (anne yunus) ile rengarenk, Mesut bir hayat sürdüren Yunus Çocuk, kim olduğunu aramaya başlar. Bildiği Biricik şeyse bir tayyare kazasının gerçekleştiği ve enkazın olduğu yerde bulduğu kolyenin içindeki bayan resmidir. 

  • DECİBEL 

Decibel sinema afişi

VİZYON TARİHİ: 02.12.2022

SÜRE: 110 DAKİKA

TÜR: AKSİYON

Başrollerinde Cha Eun-Woo, Rae-won Kim ve Lee Jong-Suk‘un yer aldığı “Decibel”, aksiyon severler için biçilmiş kaftan niteliğinde. “Ses çıkarmayın yoksa bomba patlar” kelamlarıyla başlayan sinemanın direktör koltuğunda In-ho Hwang oturuyor.

Decibel sinemasından bir kare

İş arkadaşlarını kaybettiği bir denizaltı kazası yaşayan eski kıdemli Yüzbaşı Do-yeong’un yaşadığı travma kendisini devamlı suçlamasına neden olur. Bir gün gizemli bir bireyden Davet Meydan Do-yeong, bir stadyuma belli yoğunlukta sesin yükselmesiyle patlayan bir bomba yerleştirildiği bilgisine ulaşır. Ailesi ve diğer insanların hayatını kurtarmak için bütün varlığını ortaya koyan Do-yeong’un gayreti izleyenleri ekran başına kilitleyecek.

İYİ SEYİRLER!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir