İngiltere’deki sağlık sistemi isyan ettiriyor! Randevular 3 yıl sonrasına veriliyor

Beslenme, Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 09, 2023 Yorum Yok

İngiltere, sıhhat sistemiyle ilgili bir skandala daha imza attı. 7 milyon kişinin tedavi sırasında olduğu İngiltere’de sıhhat sistemi adeta çöktü. 16 yaşındaki bir üroloji hastasının tedavisine 3 Yıl sonra başlanacak. İşte bütün ayrıntılar…

İngiltere’deki sıhhat sisteminde yaşanan skandalların gerisi ardı kesilmiyor. Telford Hastanesi’nin üroloji kliniğinde randevu bekleyen 16 yaşındaki hastaya, 25 Haziran 2025 tarihine randevu verildi.

İngiliz gazetesi Express & Star’ın haberine nazaran; Özel hastaneye gidecek parası olmayan bir baba, çocuğunun ürolojik rahatsızlığı nedeniyle NHS sisteminden randevu almak için başvura bulundu. Fakat beklediğinden daha ileri bir tarihe randevu verilince neye uğradığını şaşırdı.

İngilteredeki sıhhat sistemi Başkaldırı ettirdi

RANDEVU 951 GÜN SONRAYA VERİLDİ

Randevu sisteminden aldığı karşılığın karşısında kısa müddetliğine şoke olan baba hislerini anlatırken şu sözleri kullandı:

“Hayatı tehlikede değil ancak hisli bir Sıkıntı ve çocuk 16 yaşında. NHS’nin bekleme listesi olduğunu biliyorduk. Birkaç ay süreceğini kestirim ediyorduk lakin 951 gün sonra Dizi geleceğini söyleyince -iki buçuk yıldan fazla- inanamadım.”

İngiltere bir sıhhat sistemi krizi daha

“HATA OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM”

Başta kusur olduğunu düşündüğünü söyleyen baba, konuşmasını şu formda noktaladı:

“2023’ü mü kastediyorsunuz?’ diye soracaktım. Hiçbir şey değişmezse oğlum 18 yaşına kadar bu meseleyle devam etmek zorunda.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir