Avatar 2 nerede çekildi? Avatar 2 konusu nedir? Avatar 2 oyuncuları kimdir?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 09, 2023 Yorum Yok

Tüm vakitlerin en düzgün sinemaları ortasına ismini yazdıran Avatar, 16 Aralık’ta devam sineması ‘Avatar: The Way of Water’ (Avatar: Suyun Yolu)’ ile vizyona giriyor. Herkesin Aka bir heyecanla beklediği sinemanın Cazibe etapları ise merak konusu haline geldi. Pekala Avatar 2 nerede çekildi? Avatar 2 konusu nedir? Avatar 2 oyuncuları kimdir? İşte bütün soruların cevabı haberimizde…

Dünya genelinde 2.8 milyar dolar gişe hasılatına ulaşarak dünyanın en Fazla hasılat yapan sineması unvanına sahip olan Avatar, yıllar sonra ikinci sinemasıyla beyazperdede izleyenlerle buluşuyor. Direktör koltuğunda James Cameron‘ın oturduğu “Avatar: Suyun Yolu” filmi yayınlanan fragmanları ve fotoğraflarıyla Aka bir heyecan uyandırırken birçok şahıs sinemaya dair ayrıntıları arama motorlarında araştırmaya başladı. 16 Aralık 2022 tarihinde bütün dünyada vizyona girecek olan sinemanın üretim kademesi tam 4 Yıl sürdü. Zahmetli bir yapımın kullanıldığı sinemanın nerede çekildiği ise herkesin aklında soru işaretleri uyandırdı. Gelin, 13 yıllık hasrete nihayet verecek “Avatar: Suyun Yolu” sinemasının Cazibe yerlerine Birlikte göz atalım. 

AVATAR 2 SİNEMASI KONUSU NEDİR? AVATAR: SUYUN YOLU SİNEMASI KONUSU

İlk sinemanın baş karakterleri olan Jake Sully ve Neyriti‘nin öyküsüne odaklanan 2’inci sinemada çiftin çocukları da ön plana çıkıyor. Aileleriyle Mesut bir yuvaları olan Jake ve Neyriti, eski bir tehdidin dönmesiyle meskenlerini terk etmek zorunda kalır. Pandora’nın farklı bölgelerini keşfetmek zorunda kalan çift, heyecanlı ve şiddetli bir çabaya adım atmak zorunda kalır. 

AVATAR 2 OYUNCULARI KİMLERDİR?

Sam Worthington ve Zoe Saldana’nın başrolünde yer aldığı filmde Sigourney Weaver ve Giovanni Ribisi gibi Ünlü yıldızlar, ikonik sinemanın devam serisi için de kamera karşısına geçecek. Öte yandan Donuk Gerald, Jamie Flatters, Britain Dalton, Trinity Jo-Li Bliss, Filip Geljo, Bailey Bass, Duane Evans Jr., Jack Champion, Dileep Rao, Edie Falco, Brendan Cowell, Jemaine Clement, David Thewlis, Cliff Cutis, Oona Chaplin, Michelle Yeoh ve Vin Diesel gibi oyuncularda sinemanın takımında yer alıyor. 

Avatar: Suyun Yolu

Filmin direktör koltuğunda James Cameron’ın oturduğu Avatar: Suyun Yolu sinemasında senaryoda Cameron ve Josh Friedman‘ın kaleminden çıkıyor. Manzara direktörlüğünü Russell Carpenter‘in üstlendiği üretim için 250 milyon dolar bütçe ayrıldı. 

Avatar 2 oyuncuları

AVATAR 2 NEREDE ÇEKİLDİ? AVATAR: SUYUN YOLU NEREDE ÇEKİLDİ?

Filmde Hadise örgüsü büsbütün Pandora isimli bir gezegen içerisinde gelişiyor. Avatar sinemasının yapımcılarından Jon Landau, geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajda “Genellikle diğer bilimkurgu sinemalarında suya gereksinim olduğunda okyanus gezegenine, kar gerektiğinde karın Yargıç olduğu bir gezegene masraflar. Halbuki biz bütün hayatımızı Dünya’da geçirdiğimiz hâlde onun bütün mucizelerini göremediğimizi ayrım ettik ve ‘Hadi bunu Pandora’da yapalım’ dedik. Pandora bu inanılmaz çeşitlilikteki ortamları görmemiz için bir metafor olsun. Bu kadar Kıymetli olan Öbür bir şeyse farklı kültürlere sahip yeni klanlarla tanışacak olmamız, tıpkı Dünya üzere. Birinci sinemada yalnızca Omaticaya klanını görmüştük lakin okyanusta yaşayan bir klan yağmur ormanlarında yaşayanlardan Fazla daha farklı bir kültüre sahip olacaktır, sinemada bunu da göstermek istiyoruz” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. 

Avatar 2 çekimleri sırasında çekilen kareler

4K çözünürlükte, saniyede 120 kare suratında 3D olarak çekilen sinema, %40 ila %60 oranında gerçeklik yansıtıyor. Ön çekimleri 15 Ağustos 2017’de Manhattan Beach, California’da başlayan üretimin Aka bir çoğunluğu Yeni Zelanda’da çekildi.

Avatar 2 çekimleri sırasında çekilen kareler

Bakıldığı Vakit sinemanın bir kısmı gerçek alanlarda bir kısmıysa bilgisayar ortamlarında çekildi. Bundan Dolayı neredeyse yarısı gerçeklikten oluşan melez bir sinema olduğunu söyleyebiliriz. 

Avatar 2 çekimleri sırasında çekilen kareler

İlk filmde tüm yer ilhamını da Çin’de yer Meydan Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı’ndan Meydan Cameron, gerçek sahneleri Hawaii’de çekmişti. 

Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir