Antibiyotik Kilo Aldırır Mı?

Genel, Sağlık Eyl 29, 2022 Yorum Yok

Genelde insanların karşılaştıkları farklı sorunlar ve hastalıklardan kurtulmak için başvurdukları doktorlara karşın, antibiyotik tavsiyeleri verilmektedir. Bu gibi zamanlarda, ihtiyaç duyduğunuz bağışıklık sistemini geriye kazanabilmek ve sağlığınıza tekrarda ulaşabilmek için, antibiyotik kullanıyor olabilirsiniz. Fakat sürekli kullanımda bağışıklık sistemine ciddi zararlar verildiği ortaya koyulan ve yapılan araştırmalarla da, bu durumun uzun vadede obeziteye yol açtığının ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Yani her probleminizde antibiyotik kullanımına başvurmanız ve sorunlarınızı bu şekilde aşmak istemeniz sonucunda bağışıklık sisteminizin zayıflaması ve sindirim sisteminizin yavaşlaması söz konusu olacağı için, yediklerinizi sindiremeyip kilo almanız muhtemel sonuçlardan olacaktır. Her zaman en sağlığınızı korumanız önemliyken, antibiyotik sonucunda problem yaşayabileceğinizi de birçok uzman sıklıkla söylemektedir. Bu nedenle, aradığınız en iyi imkanlara erişebilmek ve daha sağlıklı sonuçlara ulaşabilmek istediğiniz zamanlarda, antibiyotik kullanımını minimuma indirip, daha doğal yöntemlere yönelmeniz gerekecektir.

Antibiyotik Diyet Yaparken Kullanılmalı mı?

İnsanların diyet yaparken vücutlarının daha fazla dirençsiz kaldığı bilinmektedir. Dirençsiz kalan vücutlarda ise; mikroplar daha hızlı etki gösterecek olup, daha hızlı sorunlar ortaya çıkartmaları da yaşanacak durumlardandır. Bu gibi durumlarda başvurabileceğiniz antibiyotikler diyetinizi olumsuz etkileyebilir, kilo vermek isterken iyice güçten düşmenize de sebep olabilir. Bu gibi durumlardan kurtulmak istediğiniz zamanlarda, antibiyotik yerine daha sağlıklı ve doğal ürünlere yönelmeniz, diyetinizin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Her zaman son çare olarak antibiyotik kullanmanızı tavsiye eden doktorlardan da aynı tavsiyeleri alabilirsiniz.

Antibiyotik Sağlığa Yararlı mı?

Sürekli kullanıldığı zamanlarda bağışıklık sisteminizi zedeleyecek, daha farklı sorunları ortaya çıkaracak olan antibiyotik kullanımının minimum olması her zaman yararınıza olacaktır. En basit rahatsızlıkta bile başvurabileceğiniz ancak karşılığını kötü biçimde alabileceğiniz antibiyotik, kesin olarak hastalıkları giderecek olsa da, belli bir süre sonra bu bağışıklığı kazanmasıyla kullansanız bile sonuç alamazsınız. Çünkü vücudunuzun artık antibiyotiklere karşı bir etki göstermeyeceğini bilmeniz, boşa kullanım sağlayacak ve ileri zamanlarda daha büyük sorunları da ortaya çıkaracaktır. Sürekli kullanım yerine çok zor durumlarda kaldığınız anlarda ve kesinlikle tavsiye edildiği zamanlarda kullanmanız avantajlı olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak, sorunlardan arınmak mümkün olacaktır. Hem sağlığınızı koruyup, hem de kilo vermek için her türlü kullanımı minimuma indirmeniz gerekecektir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir