Elma Kilo Aldırır Mı?

Beslenme, Genel, Sağlık Eyl 29, 2022 Yorum Yok

Yaz kış fark etmeksizin her zaman rahatlıkla ve bol bol tüketilmesi gereken elma, yeşil ve kırmızı olarak iki çeşitte yetiştirilmektedir. Her zaman güzel bir tat ve sulu yapısıyla insanların tüketmekten büyük haz duyduğu elma, bazı zamanlarda da insanların akıllarında soru işareti bırakmaktadır. Elma kilo aldırır mı sorusunu birçok farklı insandan, farklı zamanlarda duymanız mümkündür. Kalori olarak oldukça düşük ve her zaman doyurucu bir yapıya sahip olan elma, kilo aldırma gibi bir durumu ortaya asla çıkartmaz. Çünkü 1 adet kırmızı elmada ortalama 52 kalori bulunurken, sadece kurutulmuş elmanın kalori miktarı çok yüksektir. Eğer elmayı direkt olarak tüketirseniz ve kabuğuyla yerseniz, hem verdiği yararlardan maksimum düzeyde yararlanıp, hem de kilo alma derdini tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Elma, sadece kilo aldırmayıp, aynı zamanda kilo vermenizi de kolaylaştıracak bir yapıya sahiptir. Çünkü akşam saatlerinde veya günün herhangi bir anında yiyeceğiniz bir adet elma, sizleri olabildiğince uzun süre tok tutacak, yeni bir öğün yemek yemenizin de önüne geçecektir. Bu gibi sorunlardan kurtulmak istediğiniz zamanlarda, elma tüketimine özen göstermeniz ve sürekli hale getirmeniz de önemli olacaktır. Ara öğün olarak çok fazla tercih edilen ve her zaman çok yediğinden şikayetçi olanların tercih ettiği elma, en iyi fırsatları da sunmaktadır.

Elma Diyet Yaparken Tüketilir mi?

Diyet yaparken en büyük ihtiyaç, açlığınızı hızlı bir şekilde bastırmak ve sorunsuz olarak yeme içme alışkanlıklarınızı değişmek olacaktır. Eğer bunu başarabilir ve sorunsuz olarak tüketimi azaltabilirseniz, diyetten maksimum yararı alabilirsiniz. Bu gibi zamanlarda, acıktığınız anlarda yiyeceğiniz bir adet elma, sizleri birkaç saatliğine tok tutacaktır. Bu nedenle, diyet yaparken en iyi ara öğünlerin başında elma gelmektedir. Açlığınızı direkt olarak bastıracak, her zaman sorun yaşamadan tüketiminizi azaltmanızı sağlayacak olan elma sayesinde, ihtiyaçlarınıza da çözümlerle karşılık bulabilirsiniz. İhtiyacınız olduğu zamanlarda ve özellikle akşam saatlerinde uyumadan önce açlığınızı gidermek için elma yemeniz, hem az miktarda kalori almanızı, hem de daha iyi sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Elma Sağlığa Yararlı mı?

Gün içerisinde yediğimiz içtiğimiz her şeyin vücudumuza direkt veya dolaylı olarak faydaları bulunmaktadır. Elma vitamin, lif, mineral deposu olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ortak boy bir elmada bulunan 4.4 gramlık lif, vücudumuzun günlük ihtiyacınızın 5’de 1’ini karşılayacak orandadır. Her zaman kabuğu soyularak tüketilen elmada büyük bir hata yapılırken, kabuklu tüketerek daha fazla fayda elde etmek mümkün olacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir