Anneler Günü el yapımı hediye fikirleri! Anneler Günü için ne yapılabilir?Anneler günü ne zaman

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 01, 2023 Yorum Yok

Anneler Günü armağanı fikirleri, annesine İkram almak ya da hazırlamak isteyen birçok şahıs tarafından merak ediliyor. Pekala, Anneler Günü el imali Armağan fikirleri neler, 2023 anneler günü için neler yapılabilir? Gelin daima Birlikte bakalım…

Anneler Günü ikramı seçmekte zorlanan şahıslar için el emeği göz ışığı olacak birbirinden hoş basitçe uygulayabileceğiniz fikirleri sizlerin beğenisine sunuyoruz. El üretimi anneler günü Armağan teklifleri ile annenizi sevindirebilirsiniz. Düşük bütçe ile kusursuz ikramlar hazırlayabilir, hediyenize manevi bedeli emeğinizle katabilirsiniz. El marifetlerinizi kullanarak yapacağınız bir Armağan Alelade ikramlara nazaran Fazla daha manalı olacaktır. İşte “ne İkram alabilirim” diye düşünenler için birtakım öneriler…

ANNELER GÜNÜ 2023 NE VAKİT? 

Bu sene anneler günü 14 mayıs pazar günü kutlanacak.

ANNELER GÜNÜ EL İMALİ İKRAM FİKİRLERİ 

Anneler günü ikramı olarak bir Armağan kartı hazırlayabilirsiniz. El imali İkram kartı Hatıra olarak da saklanabilir. İşte anneler günü kartı yapımı…

anneler günü ne vakit?

MALZEMELER

Aleni ve koyu pembe karton

– Düğme

– Yapıştırıcı

– Makas

– Kalem

YAPILIŞI

Anneler Günü el imali Armağan fikirleri

Koyu pembe karton üzerine 3 farklı ebatta papatya biçimi çizin ve kesin.

Yaprak kısımlarını kıvırarak daha boyutlu hale getirin.

Büyükten küçüğe gerçek İç içe geçecek biçimde 3 boyut papatyayı yapıştırın ve ortasına düğme yapıştırın.

Son olarak papatyayı Aleni pembe renk karton üzerine sabitleyip kartınızı tamamlayın.

ANNELER GÜNÜ ARMAĞANI EL ÜRETİMİ MUMLAR

anneler günü ne Vakit 2023

  • SADE MUMLARI DEKORE EDİN

Kokulu yada kokusuz Fazla Müsait fiyatlarda alabileceğiniz sade mumları elinizde bulunan, konut dekorasyonunda ya da öteki projelerde kullandığınız duvar kağıtları ile dekore edebilirsiniz.

Bu düzenlemede yalnızca duvar kağıdı değil, beğenilen ambalaj ya da paket kağıtlarını, mecmua ya da eski kitap sayfalarını bile kullanabilirsiniz.

DEKORATİF MUMLUK NASIL YAPILIR?

Kullanacağınız duvar kağıtlarını mumu kaplayacak boyutlarda kesebilirsiniz. Şayet yırtılmış kağıt görünümünü seviyorsanız duvar kağıtlarını yırtarak da Müsait boyutlara getirebilirsiniz.

  • ANNELER GÜNÜ ARMAĞANI EL ÜRETİMİ DEKORATİF ÇERÇEVE

Anneler gününe sayılı müddet kala hala ne İkram alacağınızı düşünüyorsanız, ‘kendin yap’ tarzı el emeği bir İkram ile annenizi Mesut edebilirsiniz. Anneniz için hazırlayabileceğiniz iki farklı dekoratif çerçeve teklifimizi inceleyerek annenizin meskenini beğenilen bir halde süslemesini sağlayabilirsiniz.

anneler günü ikramı dekoratif çerçeve

  • RENK KARTELALARINDAN FOTOĞRAF YAPIMI

Dergi ekinden çıkan renk kartelalarını kullanarak annenize Özel eşsiz bir İkram hazırlayabilirsiniz. Öncelikle annenizin seveceği fotoğrafları seçin.

Renk kartelaları geniş bir taban üzerindeyse fotoğrafların boyutlarına Müsait olacak halde kesin, Ufak ya da ince kartelalarınız varsa kesimleri bir ortaya getirerek yapıştırın.

Fotoğrafları bilgisayarınızda siyah-beyaz renge çevirin ve yazıcınızın ayarlarını kestiğiniz kartelalara Müsait olacak halde ayarladıktan sonra fotoğrafları kartelalara basın.

Farklı tonlarda kartelaları kullanarak çerçevenizi istediğiniz üzere düzenleyebilirsiniz. 

  • KENDİN YAP ANNELER GÜNÜ ARMAĞANI: KELEBEK AİLE AĞACI

Kestiğiniz duvar kağıdı modüllerinin ardına dekupaj tutkalı sürerek mum üzerine yapıştırın.

Kağıt üzerine uzunluktan boya bastırarak altta kalan havayı çıkarın. Şayet tutkalın fazlası kenarlardan çıkmışsa nemli bir bezle silerek temizleyin.

Kağıdın üzerinden de tutkal uygulayarak kağıdın yerini sağlamlaştırın.

Duvar kağıdının üzerini düğme, dantel, boncuk, kurdele ve Türlü süslemelerle istediğiniz üzere renklendirebilirsiniz. Sıcak tutkal tabancası kullanarak süslerin daha güzel yapışmasını sağlayabilirsiniz.

Baharı çağrıştıran kelebeklerle hazırlayacağınız bir düzenleme eminiz ki annenizin güzeline gidecek. Amade kelebek biçimindeki süsleri kullanarak ya da farklı renklerdeki kağıtlarla kendiniz kelebek biçimi yaparak yahut elinizde bulunan kelebek hali çıkaran zımbalarla kelebek biçimi oluşturabilirsiniz.

Farklı halde bir zımbanız varsa bu uygulamada onu da kullanabilirsiniz. Kelebeklerinizi aile ağacı oluşturacak halde düzenlemenizi öneriyoruz. Her bir rengi farklı nesilleri ayırmak için kullanabilirsiniz. Kelebekler üzerine aile üyelerinin isimlerini yazabilirsiniz.

Kelebekleri çerçeve ölçülerinde keseceğiniz ak bir kartona yapıştırın. Yerleştirmeden Evvel kalemle yerlerini işaretleyerek daha kolay bir düzenleme yapabilirsiniz.

Altına da aileniz için manalı bir Laf ya da ailenizin ismini yazabilirsiniz. Çerçeveniz duvarda sergilenmeye hazır!

İşte bu kadar…

Dünya üzerinde Tüm Ebeveyn ve Ebeveyn adaylarının anneler günü kutlu olsun

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir