Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı açıldı mı? Ankara Sivas arası YHT ile kaç saat ?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 25, 2023 Yorum Yok

Saatte 250 kilometre sürate Müsait olan Ankara-Sivas Yüksek Süratli şimendifer (YHT) sınırı, Ankara-Sivas ortasındaki 12 saatlik seyahat mühletini 2 saate indirmeyi hedefliyor. Aka bir heyecanla beklenen şimendifer sınırı hakkında bütün ayrıntıları sizler için açıkladık. Pekala Ankara-Sivas Yüksek Süratli şimendifer (YHT) çizgisi açıldı mı? Ankara-Sivas Yüksek Süratli şimendifer (YHT) sınırı kaç durak? İşte bütün ayrıntılar…

Masmavi berrak denizlerden yemyeşil ormanlara, tarih kokan sokaklardan Varlıklı kültürel dokulara kadar dört bir yanıyla göz kamaştıran ülkemizin her bir kenti keşfedilmeye değer bir atmosfere kucak açıyor. Seyahat etmeyi seven birçok şahıs ise rotasını belirledikten sonra birinci olarak ‘Nasıl gidebilirim, nasıl ulaşabilirim?’ içerikli sorulara Karşılık aramaya başlıyor. Vatandaşların sabırsızlıkla beklediği Ankara-Sivas Yüksek Süratli şimendifer (YHT) Çizgisi ise seyahatseverler için ulaşıma yeni bir Nefes getirmeyi hedefliyor. 26 Nisan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle açılışı gerçekleştirilen süratli şimendifer hakkında bütün ayrıntılar için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz…

ANKARA – SİVAS YÜKSEK SÜRATLİ şimendifer ÇİZGİSİ AÇILDI MI? ANKARA – SİVAS YÜKSEK SÜRATLİ şimendifer HATTI NERELERDEN GEÇİYOR?

Saatte 250 kilometre sürate Müsait olarak inşa edilen Ankara-Sivas Yüksek Süratli şimendifer (YHT) Çizgisi ile Ankara-Sivas ortasındaki ara 603 kilometreden 405 kilometreye, 12 saat olan seyahat müddetinin ise 2 saate inmesi hedefleniyor. Birebir vakitte bu çizgi ile Birlikte Ankara-Yozgat ortasındaki seyahat müddeti ise 1 saate inmiş olacak.

Ankara-Sivas Yüksek Süratli şimendifer (YHT) Çizgisi

Hat üzerinde Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli ve Sivas olmak üzere toplamda 8 istasyon yer almaktadır. 

Ankara-Sivas Yüksek Süratli şimendifer Sınırı durakları

Bu çizgi aracılığıyla Ankara, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas’taki 1,4 milyon vatandaş konforlu ekonomik seyahat imkanına kavuşacağı gibi kara yolları sınırları ile Birlikte Sivas’ın devamında Tokat, Erzincan, Malatya üzere kentlere de kolay ulaşım imkanı sağlanmış olacak.

Ankara-Sivas Yüksek Süratli şimendifer Sınırı hakkında bilgiler

Ayrıca sınırın işletmeye alınmasıyla Bir arada güç ve Vakit üzerinden yıllık 410 milyon lira tasarruf sağlanacak.

Ankara-Sivas Yüksek Süratli şimendifer Çizgisi hakkında detaylar

ANKARA – SİVAS YÜKSEK SÜRATLİ şimendifer ÇİZGİSİ ÖZELLİKLERİ

Ankara-Sivas Yüksek Süratli şimendifer (YHT) Sınırı projesi kapsamında Yekün 155 milyon metreküp hafriyat ve dolgu yapıldı. Bunun yanı Dizi şimendifer sınırı için Yekün uzunluğu 66 kilometre olan 49 adet tünel, Yekün uzunluğu 27,2 kilometre olan 49 adet viyadük inşa edildi. Projenin en uzun tüneli 5 bin 125 metre ile Akdağmadeni bölgesinde, en uzun demir yolu viyadüğü ise 2 bin 220 metre ile Çerikli/Kırıkkale’de inşa edildi.

Ankara-Sivas Yüksek Süratli şimendifer Çizgisi özellikleri

Dünyada MSS prosedürüyle (kalıp arabası) 90 metre açıklık geçirilerek en uzun açıklık geçilen demir yolu viyadüğü de bu proje kapsamında inşa edildi. Hızlı şimendifer sınırlarında birinci kere yerli raylar, Ankara-Sivas Yüksek Süratli şimendifer (YHT) Sınırı projesinde kullanıldı. 

Ankara Sivas şimendifer

Tünellerde balastsız yol (beton yol) uygulaması birinci Defa bu projede gerçekleştirildi. Ayrıyeten, Sivas’ta çetin kış koşullarına Müsait yerli ve ulusal buz tedbire ve buz çözme tesisi proje için yapıldı.

Ankara-Sivas Yüksek Süratli şimendifer Sınırı üretim aşaması

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir