Ah Belinda konusu nedir, nerede çekiliyor? Ah Belinda oyuncuları kimlerdir?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 06, 2023 Yorum Yok

Netflix imzalı yeni imal “Ah Belinda” hem dikkat çeken hikayesi hem de Cazibe yerleriyle sinemaseverlerin radarına girmeyi başardı. Pekala Ah Belinda sinemasının konusu nedir? Ah Belinda sineması nerede çekildi? İşte bütün soruların cevabı haberin devamında…

Dünya çapında fenomen haline gelen dijital içerik platformu Netflix, nihayet periyotlarda yeni yapımı “Ah Belinda” ile gündeme geliyor. Neslihan Atagül‘ün başrolünde yer aldığı sinema, hem Değişik konusu hem de yer seçimleriyle izleyenlerin dikkatini çekmeyi başardı. Yeşilçam’ın en efsane sinemalarından biri olarak hafızalara kazınan ‘Aaahh Belinda’nın günümüze yansıtılmış hali olan üretimin konusu, oyuncuları ve Cazibe yerlerini merak eden birçok şahıs arama motorlarında araştırma yapmaya başladı. Gelin Ah Belinda sineması hakkında bütün ayrıntılara Birlikte göz atalım.

AH BELİNDA SİNEMASININ KONUSU NEDİR? AH BELİNDA SİNEMASI UYARLAMA MI?

İlk olarak 1986 yılında beyazperdede sinema tutkunlarıyla buluşan “Aaahh Belinda” sineması, o Devre Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği’nden En Uygun Sinema, En Uygun Direktör ve En Yeterli Bayan Oyuncu olmak üzere 3 mükafatla dönmeyi başarmıştı. Muştu Ar ve Macit Koper gibi Ünlü isimleri buluşturan unutulmaz imal, Çağdaş uyarlamasıyla tekrar seyirciyle buluşuyor.

Aaahh Belinda sinemasından kareler

Eğlenceli mevzusuyla Aka merak uyandıran üretim, Dilara adında modern ve başarılı bir tiyatro oyuncusunun hayatı etrafında şekillenmektedir. Yemek yapmak, temizlikle ilgilenmek ve çocuk doğurmaktan ibaret olan bayana biçilmiş klâsik rolü hor gören Dilara, Avrupai bir Ömür usulüne sahiptir.

Ah Belinda sinemasından kareler

Bir şampuan reklamının teklifini kabul eden Dilara, evli ve iki çocuk annesi Handan’ı oynamak için sıkı bir hazırlık sürecine girer. Ancak reklam sinemasında oynarken bir anda kendisini reklam sinemasında oynadığı ‘Handan’ karakterinin hayatını yaşarken bulan Dilara, neye uğradığını şaşırır. Artık evli ve iki çocuk annesi olan Dilara, kimseyi Handan olduğuna ikna edemez ve asıl hikaye işte o Vakit başlar.

Ah Belinda sinemasından kareler

AH BELİNDA SİNEMASI OYUNCULARI KİMLERDİR? AH BELİNDA SİNEMASINDA KİMLER OYNUYOR?

1986’daki “Aaahh Belinda” filminin direktör koltuğunda Atıf Yılmaz oturuyordu. Yapımcılığını Cengiz Ergun’un üstlendiği sinemanın dikkat çeken senaryosu ise Barış Pirhasan’ın kaleminden çıkmıştı. Üzerinden yıllar geçmesine Karşın Aka zevk toplayan üretimin günümüzdeki uyarlamasında ise yönetmenliğini Deniz Yorulmazer üstleniyor. Hakan Bonomo’nun kaleminden çıkan yeni senaryo, birbirinden Ünlü oyuncuları da bir ortaya getiriyor. 

Ah Belinda sineması oyuncuları

Başrolünde Neslihan Atagül’ün yer aldığı sinema Serkan Çayoğlu, Beril Pozam, Necip Memili üzere Ünlü isimleri de takımında barındırıyor. 

Ah Belinda sinemasından kareler

AH BELİNDA NEREDE ÇEKİLDİ? AH BELİNDA HANGİ SEMTTE ÇEKİLDİ?

Dilara karakterinin heyecan verici kıssasını gözler önüne seren “Ah Belinda” sinemasının çekimleri İstanbul’da gerçekleştirilmiştir. Lüks yerlerin ve mütevazi aile yaşantısının İç içe geçtiği sinemanın çekimlerinin birçoğu stüdyo ortamında yapılmıştır. Sinemanın Hariç çekimleri de İstanbul’u temel almaktadır. 

Ah Belinda Cazibe yerleri

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir